25-lecie Chr. Hansen Poland

Chr. Hansen

W tym roku Chr. Hansen Poland świętuje jublieusz 25-lecie oddziału w Polsce. To czas dynamicznego rozwoju firmy, wdrażania innowacyjnych rozwiązań i praca na rzecz jak najlepszej obsługi klienta.

© chr. hansen

Jak wspomina Dyrektor Generalna Chr. Hansen Poland Małgorzata Wodecka wszystko zaczęło się w roku 1992. Wtedy to powstało pierwsze przedstawicielstwo Chr. Hansen w Polsce w Warszawie, przy Al. Krakowskiej. Na początku polski zespół składał się z 7 osób. Firma oferowała tradycyjne kultury dla mleczarstwa takie jak DRI-VAC czy Redi-Set oraz rewolucyjne wówczas na rynku kultury DVS do bezpośredniego zaszczepiania mleka. Wraz z dalszym rozwojem, w 1994 roku firma przeniosła swoją siedzibę do Czosnowa, gdzie wkrótce powstał magazyn i centrum dystrybucyjne zaopatrujące rynek polski, a obecnie także białoruski, czeski i litewski, estoński, bułgarski, słowacki oraz okazjonalnie ukraiński i rosyjski. By sprostać potrzebom rynku zbudowano nowoczesny magazyn składający się z mroźni (-22⁰C), chłodni (+8⁰C) oraz zestawu zamrażarek (-45⁰C). W 2016 roku na miejscu dotychczasowego biura powstał nowoczesny budynek biurowy. Po ponad 140 latach działalności na rynku globalnym i 25 latach działalności na rynku polskim przyszłość firmy wygląda jeszcze bardziej obiecująco. Nowa strategia firmy idealnie wpisuje się w światowe trendy, w tym zapotrzebowanie na naturalną i zdrową żywność.


Chr. Hansen jest liderem na rynkach w swoich kluczowych obszarach działalności: Kultur i Enzymów, Zdrowia i Odżywiania oraz Barwników Naturalnych. Firma skupia się na badaniach i nieustannej innowacji. Cechy te charakteryzowały entuzjastycznego założyciela firmy Christiana Hansena i są głęboko zakorzenione w DNA firmy. Patrząc w przyszłość Chr. Hansen Poland rozwija nowatorski obszar bioprotekcji, będąc promotorem zastosowania naturalnych rozwiązań, które przyczyniają się do poprawy jakości i bezpieczeństwa żywności oraz zdrowia konsumentów. Firma blisko współpracuje z najważniejszymi ośrodkami akademickimi oraz organizacjami branżowymi.

© chr. hansen

– Pracując w firmie Chr. Hansen bez mała 20 lat miałem okazję zaobserwować wspaniały rozwój zarówno polskiego przemysłu mleczarskiego jak i firmy Chr. Hansen. Przemysł dokonał w tym czasie ogromnego skoku techniczno-technologicznego, w czym niemały udział miała nasza firma implementująca najnowocześniejsze rozwiązania dostępne na rynku światowym, poprawiające jakość i bezpieczeństwo produktów oraz obniżające koszty ich wytwarzania. Otwartość zakładów mleczarskich na współpracę powoduje, że mogą one śmiało konkurować zarówno na rynku polskim jak i na rynkach zagranicznych, już nie tylko ceną, ale także i jakością.

Chciałbym serdecznie podziękować naszym klientom za ćwierć wieku owocnej współpracy, za lojalność i zaufanie, jakim nas obdarzają od tylu lat. Jestem przekonany, że nasza wspólna przyszłość maluje się w świetlanych barwach, albowiem światowi eksperci z dziedziny mleczarstwa widzą w Polsce kraj o ogromnym potencjale wzrostowym – produkcji i przetwórstwa mleka.

Marcin Kuprewicz, Dyrektor Działu Mleczarskiego Chr. Hansen