1. Komunikaty
Polska

Dzieci z Pasłęka i Bartoszyc mają swoje kąciki zabaw

Źródło: Spomlek (SM)
Autor: Janusz Górski
© spomlek (sm)

Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Bartoszycach oraz Szpital Powiatowy w Pasłęku otrzymały Serenadowe kąciki zabaw. Symboliczne otwarcia miały miejsce 21 i 22 lutego. Szpital w Bartoszycach zdobył w akcji Spomleku 35 tysięcy 608 głosów.

Serenadowy kącik zabaw powstał w pięknej, dużej „Sali zabaw” dla dzieci przebywających na oddziale pediatrycznym. Sala nazywana jest przez personel zimowym ogrodem, w którym bawią się dzieci. Został on 21 lutego wzbogacony o przedmioty w żółto – czarne kolory – serenadowe mebelki, wieżę zabaw, kolorowanki, kredy. Koordynator Oddziału, lekarz pediatra Urszula Kownierowicz, mówiła na otwarciu, że dzieci nie chcą wręcz wracać do domu, bo tutaj mają wspaniałą salę zabaw, a od lutego jeszcze piękny, serenadowy zakątek z zabawkami. Na otwarciu obecny był personel oddziału pediatrycznego, dzieci, rodzice oraz lokalna telewizja, która zarejestrowała moment symbolicznego otwarcia.

Szpital w Pasłęku zdobył w internetowym głosowaniu 6 miejsce i 31 tys. 970 głosów. Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek postanowiła obdarować Pasłęk Serenadowym kącikiem. Miejsce zabaw powstało 22 lutego w Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej Dziennej dla Dzieci, która mieści się przy szpitalu powiatowym.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w głosowanie, a był to niezawodny personel szpitala, rodzice dzieci, szkoły, mieszkańcy Pasłęka, ich rodziny oraz wiele osób, którym los naszych dzieci nie jest obojętny. Zaangażowanie i ogromne chęci wygrania Serenadowego kącika zabaw było tak duże, że ludzie na mieście zaczepiali nas i mówili, że głosują, że wspierają. Dzisiaj nasze dzieci, w przerwach między zabiegami, mogą bawić się w tym słonecznym miejscu. Jest to dla nas wielka radość – powiedziała Justyna Kosowska, Kierownik Ośrodka Rehabilitacji.

Miejsca zabaw są niezbędne dla dzieci, szczególnie dla dzieci chorych, które są z dala od domu, od rodzeństwa, od swoich zabawek. Zabawa rozwija ich wyobraźnię, poprawia koordynację małej motoryki, ale także w zabawie dziecko może odreagować swoje emocje.

© spomlek (sm)
© spomlek (sm)

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania