1. Komunikaty
Polska

Blisko 5 tys. osób spotkało się na Szlaku Maślanki Mrągowskiej!

Źródło: Mlekpol (SM)
Autor: Janusz Górski
© mlekpol (sm)

Tegoroczne lato w Mrągowie należało do miłośników Maślanki Mrągowskiej – najbardziej rozpoznawalnego produktu z tego regionu. W drugiej edycji kulinarno-turystycznego wyzwania wzięło udział blisko 5 tys. osób, z czego 200 ukończyło szlak. Uczestnicy odwiedzili najciekawsze mazurskie atrakcje i spróbowali dań z kultowym napojem mlecznym w roli głównej.

Szlak Maślanki Mrągowskiej to inicjatywa zapoczątkowana w 2022 r. z okazji 25-lecia istnienia na rynku Maślanki Mrągowskiej – produktu, który początkowo był znany wyłącznie w regionie, a dziś cieszy się popularnością w całej Polsce.

Zasady gry są proste – zadaniem turystów jest spróbowanie trzech dań z maślanką z wybranych lokali gastronomicznych, a także odwiedzenie jednej atrakcji turystycznej. W każdym z tych miejsc Zdobywcy otrzymują pieczątkę, a po uzupełnieniu całej karty mogą odebrać koszulkę i Maślankę Mrągowską oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Osoby, które ukończyły szlak, biorą później udział w grze na Facebooku o atrakcyjne nagrody – vouchery do restauracji czy bilety na wydarzenia i festiwale.

– Szlak Maślanki Mrągowskiej to unikatowa platforma współpracy organizacji pozarządowej, zrzeszającej branżę turystyczną z Mrągowa i okolic, władz samorządowych i firmy Mlekpol – mrągowskiego producenta rozpoznawalnego w całym kraju fermentowanego napoju. Szlak kusi smakiem Maślanki Mrągowskiej w różnych kulinarnych wariacjach serwowanych w lokalnych restauracjach, kawiarniach i lodziarniach. Wyjątkowość i różnorodność miejsc, przez które prowadzi, podkreślają najciekawsze atrakcje turystyczne z Mrągowa i okolic. Cieszę się, że tworząc szlak, możemy docenić i jednocześnie wyróżnić Maślankę Mrągowską, która jest wyjątkowa – podkreślił Stanisław Bułajewski, Burmistrz Miasta Mrągowo. 

Dorota Grabowska, Kierownik Działu Marketingu Mlekpol (SM) dodała natomiast: – W tegorocznej edycji do szlaku przyłączyło się 12 ambasadorów kulinarnych, w których lokalach można było spróbować m.in. orzeźwiających chłodników, ciasta maślankowego, drożdżowych racuchów, fileta z sandacza marynowanego w maślance czy lodów o smaku Maślanki Mrągowskiej. W sumie na uczestników czekało aż 20 wyjątkowych dań stworzonych specjalnie z myślą o Zdobywcach. Wśród atrakcji turystycznych znalazło się 8 punktów wartych odwiedzenia, m.in. Fun Park, Miasteczko Westernowe Mrongoville, Muzeum Sprzętu Wojskowego czy Ogrody Markiewicz.

Szlak Maślanki Mrągowskiej był otwarty od 19 czerwca do 2 października. Organizatorami gry byli: Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska”, mleczarnia Mlekpol (SM) oraz UM w Mrągowie.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania