1. Komunikaty
Polska

Ser Bialski z Doliny Krzny z medalami na Polagrze

Źródło: Grupa Mlekovita
Autor: Janusz Górski
© grupa mlekovita

Podczas tegorocznych targów Polagra 22 produkty marki Mlekovita zostały uhonorowane Złotymi Medalami. Wyjątkowy wśród nich okazał się ser Bialski z Doliny Krzny, który z targów wrócił nie tylko ze Złotym Medalem przyznanym przez grono ekspertów, ale otrzymał również Złoty Medal – Wybór Konsumentów oraz nagrodę Grand Prix Grupy MTP, przyznawaną dla najlepszych produktów ze wszystkich nagrodzonych.

Sery Bialski z Doliny Krzny i Bialski z dziurami z Doliny Krzny to wyjątkowe sery z najlepszego polskiego mleka, przygotowane bez dodatku substancji konserwujących. Są skoncentrowanym źródłem składników odżywczych: łatwo przyswajalnego białka i wapnia. Dojrzewanie w starannie dobranych warunkach zapewnia im doskonały smak i aromat, dzięki czemu mają wiele kulinarnych zastosowań. Sery Bialskie są idealne zarówno na codzienne kanapki, jak i jako składnik sałatek, zapiekanek czy makaronów. Świetnie sprawdzają się również na eleganckiej desce serów oraz w wykwintnych przekąskach i przystawkach. Sery Bialskie z Doliny Krzny reprezentują linię Regionalne Rarytasy, stworzoną by promować najlepsze wyroby z lokalnych oddziałów Grupy Mlekovita.

Sery Bialskie podczas odbywających się w Poznaniu Międzynarodowych Targów Poznańskich zostały uhonorowane nie tylko Złotym Medalem, nagrodą o 40-letniej tradycji przyznawaną przez grono ekspertów produktom innowacyjnym o najwyższej jakości, przygotowanym z myślą o potrzebach nawet najbardziej wymagających konsumentów. Regionalne Rarytasy z Doliny Krzny zdobyły również uznanie konsumentów, którzy w internetowym głosowaniu przyznali im Złoty Medal – Wybór Konsumentów. Sery Bialskie otrzymały także prestiżowe Grand Prix Grupy MTP, przyznawane dla najlepszych produktów ze wszystkich nagrodzonych. – Cieszymy się, że doceniany jest nasz wysiłek wkładany w rozwój asortymentu Mlekovity – tym bardziej że uhonorowano regionalny produkt: ser Bialski z Doliny Krzny, który powstał w odpowiedzi na potrzeby i oczekiwania konsumentów poszukujących nie tylko innowacyjnych, smacznych produktów, ale pragnących swoimi wyborami zakupowymi łączyć się ze swoją małą, lokalną ojczyzną. Dzięki zdobytym nagrodom, które potwierdzają doskonałą jakość naszych serów, oraz ogólnopolskiej dystrybucji, Regionalnym Rarytasem cieszyć się mogą konsumenci w całej Polsce – powiedział Dariusz Sapiński, Prezes Zarządu Grupy Mlekovita.

Wyprodukowanie najlepszych serów dojrzewających o zróżnicowanym bukiecie smakowo-zapachowym, takich jak sery Bialskie z Doliny Krzny, jest możliwe dzięki realizacji inwestycji w oddziale Grupy Mlekovita w Białej Podlaskiej, gdzie pod koniec 2022 r. uruchomiona została nowa fabryka serów dojrzewających, wyposażona w najnowocześniejszy, innowacyjny park maszynowy. Kompletna linia do produkcji serów klasy premium, pozwalająca produkować minimum 600 ton sera miesięcznie, wyposażona została w urządzenia i technologię firmy Marbo. 

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania