1. Komunikaty

Masło ekstra Łaciate ze znakiem Poznaj Dobrą Żywność

Źródło: Mlekpol (SM)
Autor: Janusz Górski
© mlekpol (sm)

Tegoroczna uroczystość wręczenia znaków Poznaj Dobrą Żywność odbyła się 27 września podczas gali towarzyszącej poznańskim targom Polagra. Znakiem PDŻ, jako produkt charakteryzujący się najwyższą jakością, wyróżnione zostało między innymi masło ekstra Łaciate od Mlekpolu 200 g oraz 300 g i 500 g (osełka). 

Znak Poznaj Dobrą Żywność przyznawany jest na podstawie kryteriów opracowanych przez Kolegium naukowe ds. jakości produktów żywnościowych, złożone z ekspertów w dziedzinach takich jak przetwórstwo żywności, żywienie, medycyna czy hodowla roślin i zwierząt. Program prowadzi Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a jego celem jest podnoszenie zaufania konsumenta do produktów żywnościowych poprzez informację o ich wysokiej i stabilnej jakości.

– Dla Mlekpolu to wielka satysfakcja, że masło ekstra Łaciate po raz kolejny otrzymało certyfikat Poznaj Dobrą Żywność. Znak PDŻ stanowi wyróżnienie i potwierdzenie, że produkty Spółdzielni cieszą się uznaniem zarówno w oczach konsumentów, jak i najwyższej klasy specjalistów. Przykładamy dużą wagę do tego, by oferować wyroby spełniające najbardziej restrykcyjne normy – komentuje odbierająca odznakę Wiceprezes Zarządu Mlekpol (SM) Małgorzata Cebelińska.

Masło ekstra Łaciate zawiera aż 83% tłuszczu mlekowego, wytwarzane jest według tradycyjnej receptury, z wysokiej jakości polskiej śmietanki. To produkt naturalny, charakteryzujący się przyjemnym, śmietankowym smakiem. Dostępny w kostce 200 g, osełkach 300 g i 500 g oraz kubku 200 g. 

Ostatnie wiadomości o firmie