1. Komunikaty

Produkty Mlekpolu w odświeżonym formacie Doradcy Smaku

Źródło: Mlekpol (SM)
Autor: Janusz Górski
© mlekpol (sm)

To już XIX edycja Doradcy Smaku – jednego z najpopularniejszych programów kulinarnych w Polsce, emitowanego w stacji TVN. Tym razem to Michel Moran, znany i ceniony kucharz, wprowadzi widzów w świat nowych przepisów z wykorzystaniem produktów mleczarni Mlekpol (SM). Do przygotowania swoich dań wykorzysta m.in. sery marki Mlekpol, w tym mozzarellę w plastrach, masło ekstra Łaciate, Dipy śmietanowe typu crème fraiche, Maślankę Mrągowską czy twarogi Mazurski Smak.  

Oryginalne receptury, ciekawe połączenia składników, pięknie podane dania – a wszystko to okraszone humorem charyzmatycznego i rozpoznawalnego kucharza. Fani Doradcy Smaku w tym sezonie poznają wszechstronne zastosowanie produktów mlecznych od Mlekpolu i zobaczą, jak w prosty sposób przygotować z nich smaczne i zdrowe potrawy. Waniliowy deser na zimno, grillowany łosoś z warzywami, kurczak smażony w cydrze czy placki pomidorowe z twarogiem – to tylko niewielka część dań, jakie na antenie ugotuje Michel Moran.

– Michel Moran to ceniony autorytet w świecie kulinarnym, dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, że produkty SM Mlekpol po raz kolejny zostaną wykorzystane w jego przepisach. Zależy nam, by pokazać szerokiemu gronu odbiorców, że wysokiej jakości nabiał, z najlepszego polskiego mleka, może być podstawą zdrowej i smacznej kuchni. Nasze wyroby odznaczają się wszechstronnością zastosowania i mogą być bazą zarówno dla tradycyjnych, jak i nowoczesnych potraw, co udowadnia telewidzom nowy prowadzący – mówi Dorota Grabowska, Kierownik Działu Marketingu mleczarni Mlekpol (SM).

Na ekranie zobaczymy między innymi śmietanę i śmietanki Łaciate, serek z krówką Rolmlecz, twarogi Mazurski Smak, masło ekstra Łaciate, Dipy śmietanowe typu crème fraiche w trzech smakach, sery pod marką Mlekpol, Maślankę Mrągowską czy mleko Mazurski Smak. Nie zabraknie także produktów bez laktozy, które zyskują coraz większą popularność wśród konsumentów.

Premierowe odcinki Doradcy Smaku można oglądać od poniedziałku do czwartku o godz. 20.10 na kanale TVN, a przepisy, według których gotuje Michel Moran, wraz ze zdjęciami potraw, dostępne są na facebookowym profilu najlepszewkuchni.pl. Stacja TVN na swojej antenie przed i po programie oraz przy jego zwiastunach emituje również billboardy sponsorskie promujące marki Mlekpolu.