1. Komunikaty
Polska

Mlekpol na podium w Ogólnopolskim Rankingu Spółdzielni Mleczarskich

Źródło: Mlekpol (SM)
Autor: Janusz Górski
© mlekpol (sm)

Mleczarnia Mlekpol (SM), wiodąca polska spółdzielnia mleczarska, zajęła drugie miejsce w kolejnej edycji prestiżowego Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Spółdzielni Mleczarskich. Ten zaszczytny wynik potwierdza wysoką pozycję produktów i marek Mlekpolu oraz zaangażowanie firmy w procesy inwestycyjne, pozyskiwanie nowoczesnych sposobów finansowania działalności, a także w działania na rzecz lokalnych społeczności i rozwój bazy surowcowej.

Celem Ogólnopolskiego Rankingu Spółdzielni Mleczarskich jest wyróżnienie reprezentantów polskiego sektora mleczarskiego oraz promowanie przykładów dobrych praktyk spółdzielczych. Kapituła ocenia przede wszystkim wyniki ekonomiczne, dane dotyczące produkcji mleka, działania podejmowane w obszarze kadr i szkoleń, asortyment produktów, realizację nowych inwestycji, działania w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu, z uwzględnieniem lokalnych inicjatyw. Mlekpol w tegorocznej edycji plebiscytu znalazł się na drugiej pozycji wśród najwyżej ocenionych spółdzielni mleczarskich w Polsce.

– Od lat bierzemy udział w rankingu najlepszych spółdzielni mleczarskich, m. im. ze względu na stosowany przez organizatorów szeroki zakres kryteriów oceny. Z radością przyjmujemy tegoroczne wyróżnienie, które stanowi zachętę do kontynuowania intensywnej pracy nad rozwojem Mlekpolu i innowacjami technologiczno-produktowymi. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy codziennie przyczyniają się do naszego sukcesu – rolnikom dbającym o dostarczanie do Spółdzielni najwyższej jakości mleka, a także pracownikom i współpracownikom. Dzięki ich wysiłkom produkty wytwarzane w zakładach Mlekpolu są doceniane zarówno przez polskich, jak i zagranicznych konsumentów – powiedział Tadeusz Mroczkowski, Prezes Zarządu mleczarni Mlekpol (SM).

Mlekpol (SM) z siedzibą w Grajewie to czołowy polski producent mleka i artykułów mleczarskich.

Wysokojakościowe produkty Mlekpolu powstają w 14 nowoczesnych i wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych, zlokalizowanych w Grajewie, Zambrowie, Mrągowie, Kolnie, Sejnach, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu, Gorzowie Wielkopolskim i Suwałkach. Ostatnio w struktury firmy weszła również ŁSM Jogo. Mlekpol oferuje konsumentom szerokie portfolio, obejmujące m. in. tak znane marki jak: Łaciate, Milko, Maślanka Mrągowska czy Rolmlecz.

Warte przeczytania