1. Komunikaty

Rusza Piątuś Cup

Źródło: Piątnica (OSM)
Autor: Janusz Górski
© piątnica (osm)

W dniach od 3 do 5 czerwca 2023 r. odbywa się kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego Dziewcząt w tenisie Piątuś Cup. To zawody, które zyskały już ogromną rozpoznawalność i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodych zawodniczek z całej Polski. Piątuś Cup to największe wydarzenie tej dyscypliny sportu w regionie. 

W kategorii Skrzaty, tenisistki do lat 12 zmierzą się w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym dziewcząt. Młode zawodniczki powalczą zarówno o indywidualne nagrody, jak również o cenne punkty liczące się do klasyfikacji w tej kategorii wiekowej prowadzonej przez Polski Związek Tenisa. W ramach turnieju rozgrywki odbędą się systemem grupowo-pucharowym, w którym tenisistki w fazie eliminacyjnej rozegrają po trzy mecze, a następnie w fazie pucharowej najlepsza „ósemka” zagra systemem play off. Taki sposób rozgrywek powoduje, że pierwszy przegrany mecz nie wyklucza tenisistki z turnieju, a dziewczęta, grając więcej pojedynków, zdobywają cenne doświadczenie. Emocje zarówno wśród grających dziewcząt, jak i publiczności są ogromne.

Sponsorem tytularnym turnieju jest mleczarnia Piątnica (OSM). Spółdzielnia od wielu lat aktywnie wspiera lokalne młodzieżowe organizacje sportowe oraz promuje zdrowy i aktywny tryb życia. Turniej organizowany jest wspólnie z Uczniowskim Klubem Sportowym Return Łomża, a wsparcia inicjatywie udziela także Urząd Miasta Łomża.

– Piątuś Cup to turniej wielkich emocji i sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie. Miłośników tej pięknej dyscypliny zapraszamy do Łomży, gdzie młode tenisistki zaprezentują się od najlepszej strony. Są one na początku swej sportowej drogi, którą przeszły także wielkie osobowości tenisa, osiągające obecnie olbrzymie sukcesy na międzynarodowych kortach. Jako OSM Piątnica bardzo cieszymy się, że możemy wspierać młode zawodniczki w ich pasji, ale także ciężkiej pracy. Zapraszamy miłośników tenisa oraz mieszkańców naszego regionu do wspólnego kibicowania dziewczętom i przeżywania wspaniałych emocji. Być może będziemy świadkami narodzin gwiazdy, która w przyszłości zostanie najlepszą rakietą świata – powiedziała Monika Jusińska-Zbiegniewska, Dyrektor Marketingu mleczarni Piątnica (OSM).

Uroczyste otwarcie turnieju wraz z wręczeniem pakietów startowych dla zawodniczek odbędzie się 3 czerwca o godz. 10.30 przy ul. Senatorskiej 13 w Łomży.

Ostatnie wiadomości o firmie