1. Komunikaty
Polska

Supermoc Smak - konkurs dla szkół na najlepsze mleczne śniadanie superbohaterów!

Źródło: Polska Izba Mleka
Autor: Janusz Górski
© pim

Już we wtorek 16 maja startuje najnowszy ogólnopolski konkurs edukacyjny dla szkół biorących udział w projekcie „Mamy kota na punkcie mleka”, sfinansowanego z Funduszu Promocji Mleka. Uczniowie szkół, które biorą udział w akcji, razem z nauczycielami mają możliwość zdobycia wielu atrakcyjnych nagród. Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 30 maja 2023 roku.

Zasady konkursu 

W najnowszym konkursie, uczestnicy zostaną zaproszeni do wspólnego wymyślenia najlepszego przepisu na mleczne śniadanie – odżywczego posiłku dla superbohaterów! Każda klasa, która weźmie udział w zabawie, będzie odpowiedzialna za przygotowanie swojego przepisu i potrawy na jego podstawie. Zdjęcia przygotowanych śniadań wraz z opisem przepisu należy przesłać za pomocą dedykowanej aplikacji dostępnej na stronie www.kochammleko.pl

W przygotowanym przepisie warto zaakcentować obecność cynku w produktach mlecznych, który nie tylko korzystnie wpływa na zdrowie, ale także pozytywnie wpływa na zmysły smaku, czyniąc potrawę jeszcze smaczniejszą!

Każda klasa biorąca udział w konkursie wybiera jedno dzieło i przesyła tylko jedną pracę konkursową. Jedna placówka może zgłosić więcej niż jedno dzieło, np. po jednym z każdej klasy uczestniczącej w programie. Zgłoszona praca konkursowa powinna być w formacie pliku graficznego (np. jpg, pdf) i nie może przekraczać rozmiaru 20Mb. Pracę konkursową należy przesłać (załadować plik) za pośrednictwem swojego konta w aplikacji na stronie kochammleko.pl w terminie od 16.05 do 30.05.2023 roku.

Nagrodami w konkursie są pudełka śniadaniowe mlecznych bohaterów, maskotki krówki i puzzle tematyczne. Każda klasa może przesłać tylko jedną pracę konkursową, a dokładne informacje techniczne na temat formatów przesłanych prac można znaleźć w regulaminie konkursu, dostępnym na stronie organizatora. Placówki, które jeszcze nie dołączyły do akcji, nadal mogą przystąpić do programu, wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.kochammleko.pl.

Cynk zawarty w produktach mlecznych

Cynk jest ważnym mikroelementem dla zdrowia dziecka, a mleko i produkty mleczne są jednymi z najlepszych źródeł cynku w diecie dzieci. Mikroelement jest niezbędny dla prawidłowego wzrostu i rozwoju organizmu, a także dla utrzymania prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego. Ponadto, cynk wpływa na funkcjonowanie receptorów smakowych, które znajdują się na języku i w nosie. Dzięki temu, odpowiedni poziom cynku w diecie może mieć pozytywny wpływ na odczuwanie smaku potraw. Regularne spożywanie produktów mlecznych bogatych w cynk może pomóc w utrzymaniu zdrowia dziecka 
i wzmocnieniu jego układu odpornościowego, a także przyczynić się do rozwijania zmysłu smaku i pozytywnych doświadczeń kulinarnych.

Program „Mamy kota na punkcie mleka” jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka. Wszystkie informacje o akcji dostępne są na stronie www.kochammleko.pl oraz na profilu „Mamy kota na punkcie mleka” na portalu Facebook.

Warte przeczytania