1. Komunikaty
Polska

Mlekovita ponownie bezkonkurencyjna

Źródło: Grupa Mlekovita
Autor: Janusz Górski
© mlekovita

Lider mleczarstwa w Europie Środkowo-Wschodniej w roku jubileuszu 30-lecia licznymi prestiżowymi nagrodami potwierdza właściwie obrany kierunek rozwoju. Po raz kolejny Grupa Mlekovita zwyciężyła w Rankingu Najlepszych i Największych Spółdzielni Mleczarskich Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich. Podobnie jak w poprzednich latach, zajęła również 1. miejsce w Podlaskiej Złotej Setce Przedsiębiorstw. Ranking TOP 100 Przedsiębiorców i Producentów z branży mleczarskiej, w którym Mlekovita także zajęła 1. miejsce, wraz z wynikami konkursu Lider Forum z kolejnymi 7 nagrodami dla produktów firmy opublikowało zaś Forum Mleczarskie Handel.

Grupa Mlekovita kolejny rok z rzędu została zwycięzcą XIX Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw. To zwycięstwo zapewniła sobie, osiągając w 2021 r. rekordowe ponad 6,3 mld zł przychodu – najwyższe w całym regionie. – Tym ważniejsza jest ta nagroda, że odbierana w roku jubileuszu 30-lecia marki Mlekovita. To kolejne świadectwo rozwoju tego, jak Mlekovita z roku na rok rośnie w siłę – z małej, podobnej do wielu, spółdzielni mleczarskiej przez minione trzy dekady stała się największą grupą mleczarską nie tylko w Polsce, ale w całej Europie Środkowo-Wschodniej. I ta dzisiejsza nagroda jest nie tylko kolejnym potwierdzeniem, że nie spoczywamy na laurach, ale i motywacją do dalszego rozwoju – mówił Prezes Zarządu Grupy Mlekovita Dariusz Sapiński podczas gali, która odbyła się 17 listopada br. – Zawsze staramy się być najlepszym partnerem w biznesie, a potrzeby klientów i konsumentów stawiamy na pierwszym miejscu – dodał. 
Mlekovitę wyróżniono także Nagrodą Specjalną Redakcji Kuriera Porannego „Złota Setka 2021” – wyróżnienie przyznane po raz pierwszy dla firm, które w szczególny sposób w 2021 r. przysłużyły się lokalnej społeczności, zostały docenione za swoją działalność gospodarczą, podjęły niestandardowe działania lub w inny sposób wyróżniły się na tle innych podmiotów gospodarczych, jakie działają w Podlaskiem.
Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw to najstarszy tego typu ranking, przedstawiający wiodące firmy z regionu, organizowany przez redakcję „Kuriera Porannego”. Nagradza najprężniejsze firmy i ich menedżerów. Wiele z podlaskich przedsiębiorstw odnosi sukcesy nie tylko na rynku lokalnym, ale zdobywa również rynek krajowy i z powodzeniem konkuruje na różnych kontynentach.
Jedną z ważniejszych imprez w branży mleczarskiej w Polsce są odbywające się od 16 do 19 listopada br. Targi Mleczarskie Mleko-Expo. Organizowana jest przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Podczas tego wydarzenia spółdzielnie mleczarskie i firmy współpracujące z branżą mleczarską prezentują swoje produkty, jednocześnie promując najlepsze wyroby mleczne i ich producentów. Mlekovita regularnie uczestniczy w tych targach, wspierając w ten sposób profesjonalny wizerunek marki, a jednocześnie zyskując okazję do bezpośrednich spotkań z partnerami handlowymi. 
Tradycyjnie uroczystość otwarcia targów Mleko-Expo połączona jest z ogłoszeniem wyników najważniejszych dla rynku mleczarskiego rankingów, przez co stanowi jeden z najistotniejszych momentów całego trzydniowego wydarzenia, które tym roku odbywa się w dniach 16-18 listopada. Mlekovita ponownie okazała się najlepsza we wszystkich najważniejszych zestawieniach, tym samym odbierając:

 • nagrodę Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa za zajęcie 1. miejsca w rankingu Największych i Najlepszych Spółdzielni Mleczarskich w 2021 r., wyłonionych z rankingu opracowywanego przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny;
 • nagrodę Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa za zajęcie 1. miejsca wśród największych spółdzielczych eksporterów produktów mleczarskich w 2021 r.;
 • Nagrodę Specjalną Związku Pracodawców Eksporterów i Importerów Produktów Mleczarskich za zajęcie 1. miejsca za wyniki eksportu w 2021 roku
 • nagrodę Lidera Galanterii Mlecznej w 2021 r. przyznaną przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny.

Podczas ostatniego dnia targów przyznano zaś również wyróżnienia w konkursach na wyróżniającą, wysoką i najwyższą jakość produktów Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Związku Rewizyjnego. Uznanie zyskało 8 produktów marki Mlekovita:

 • jogurt Dar Pure mango – banan 250 g,
 • ser pleśniowy la Polle Camembert premium 180 g,
 • Przysmak Góralski mini 160 g,
 • Faruki wędzone 100 g,
 • Kajmak Kuchmistrza czekoladowy 350 g,
 • serek homogenizowany Polski o smaku waniliowym 150 g,
 • śmietanka bez laktozy 30% 330 ml,
 • SBA WPC 80 o smaku czekoladowym 30 g
 • Polski mix tłuszczowy do smarowania 68% 200 g.

Dodatkowo Mlekovita została wyróżniona Pucharem Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich Związku Rewizyjnego w konkursie Super Produkt 2022 w kategorii „Nowość” za Wypasione cappuccino 350 g. Wszystkie nagrody, a zwłaszcza ta ostatnia, są znakomitym potwierdzeniem doskonałej jakości wyrobów marki Mlekovita.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania