1. Komunikaty

Mlekpol z wyróżnieniem Mistrza Biznesu

Źródło: Mlekpol
Autor: Barbara Wiercińska

Mlekpol (SM) znalazła się wśród trzech wyróżnionych firm w konkursie Mistrz Biznesu w kategorii przemysł dobra konsumpcyjne. Nagroda przyznawana jest za etyczne prowadzenie biznesu.

Pomysłodawcą nagrody jest magazyn Businessman.pl. Naczelną ideą konkursu Mistrz Biznesu jest nagradzanie i propagowanie nowatorskich, a zarazem etycznych standardów i postaw w polskiej gospodarce. Nagrody i wyróżnienia Mistrz Biznesu przyznaje kapituła,
w której skład wchodzą osobistości świata polskiej gospodarki, administracji, polityki, mediów i prawa.
Tytuł Mistrz biznesu przyznawany jest w 11 kategoriach. Laureatem może być osoba, firma lub instytucja – wedle wyboru Kapituły.
Mlekpol (SM) otrzymała jedno z trzech wyróżnień w kategorii przemysł dobra konsumpcyjne.
-Wyróżnienie to jest potwierdzeniem dla naszej spółdzielni wysokiej jakości i standardów gospodarczych- mówi Edmund Borawski, prezes Mlekpol (SM). – Jesteśmy nowoczesnym, prężnym i dużym przedsiębiorstwem, z dobrymi wynikami ekonomicznymi, perspektywami oraz firmą odpowiedzialną społecznie. Myślę, że to tylko niektóre atuty, które zdecydowały
o postawieniu nas w gronie wyróżnionych Mistrza Biznesu – kontynuuje prezes Borawski.
Mlekpol to niekwestionowany lider mleczarstwa w Polsce. Posiada około 40% udziału w krajowym rynku mleka UHT. Skupuje i przerabia 13% pozyskiwanego w kraju surowca. Najbardziej znane marki Mlekpolu to Łaciate, Milko i Mazurski Smak. Spółdzielnię tworzy 12 zakładów (w Grajewie, Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Zambrowie, Augustowie, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu i Gorzowie Wielkopolskim) oraz 14,5 tysiąca dostawców – producentów mleka. Spółdzielnia zatrudnia ponad 2400 osób.
Gala wręczenia tytułów i wyróżnień Mistrz Biznesu odbyła się 29 czerwca br. w Warszawie.