1. Komunikaty
Polska

Serenadowy kącik w Elblągu

Źródło: Spomlek (SM)
Autor: Janusz Górski
© spomlek (sm)

Mali pacjenci Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu otrzymali Serenadowy kącik zabaw. Regał wypełniony zabawkami, książkami i puzzlami, edukacyjna wieża zabaw, przy której jednocześnie może bawić się czworo dzieci stymulując rozwój umiejętności manualnych oraz stolik z krzesełkami, gdzie mogą maluchy kolorować serenadowe obrazki.

Kącik zabaw w szpitalu w Elblągu powstał dzięki hojności uczestników tegorocznej Gali konkursu Gospodarstwo Roku organizowanej przez Spółdzielczą Mleczarnię Spomlek. Dostawcy mleka wskazali placówkę zdrowia, w której chcieliby stworzyć Serenadowy kącik zabaw. Powstał on w gabinecie lekarza pediatry opieki nocnej i świątecznej. Dzieci przed i po badaniu będą mogły korzystać z zabawek, a rodzice w tym czasie spokojnie wysłuchają zaleceń lekarza.

Serenadowy kącik zabaw został oddany do użytku 30 września. Obecni na otwarciu byli pracownicy szpitala, a Spółdzielnię reprezentował Przewodniczący Rady Nadzorczej Marek Kalinowski oraz Rzecznik prasowy Aneta Mostowiec.

– Cieszę się, że Serenadowy kącik zabaw znalazł swoje miejsce w szpitalu w Elblągu. Jest to wojewódzkie miasto, w którym każdego dnia pomoc medyczną otrzymują setki pacjentów. Poza tym, jest to lokalizacja bliska naszej mleczarni w Młynarach oraz dostawców z terenu Warmii i Mazur. To jest dla nas dowód na to, że firma Spomlek jest odpowiedzialna społecznie i dba o rodziny, dzieci i ich dobre samopoczucie – powiedział Marek Kalinowski, Przewodniczący RN.

To już 30. Serenadowy kącik w placówkach medycznych w Polsce. Miejsce, gdzie dzieci mogą zająć się zabawą, a rodzice skupić na rozmowie z pediatrą. Jest to inicjatywa mleczarni Spomlek, która się rozwija o czym świadczy liczba powstałych miejsc zabaw. Z rozmów z członkami Spółdzielni wiemy, że widzą sens kontynuowania pomysłu, dlatego w przyszłym roku odbędzie się kolejna edycja konkursu Serenadowych kącików zabaw i kolejne placówki medyczne wzbogacą się o żółto-czarne, słoneczne miejsca dla dzieci – mówi Aneta Mostowiec z SM Spomlek.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania