1. Komunikaty
Polska

Dariusz Sapiński uhonorowany Orłem „Wprost”.

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© grupa mlekovita

Mlekovita swoją pozycję największej grupy mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej i lidera branży zawdzięcza efektywnemu zarządzaniu. Potwierdzają to liczne nagrody i tytuły przyznawane w prestiżowych rankingach. Za swój wkład w rozwój firmy i polskiej gospodarki po raz kolejny został doceniony Prezes Zarządu Grupy Mlekovita Dariusz Sapiński – tym razem został uhonorowany prestiżowym Orłem „Wprost”.

– Jeszcze nigdy żadna polska firma rolno-spożywcza nie rosła w takim tempie. I jeszcze nigdy żadna polska firma nie podbijała całego świata z taką skutecznością. Poprzedni rok przyniósł Mlekovicie ponad 6 mld zł przychodu, z czego blisko 40% pochodziło z eksportu. Dzisiaj Grupa Mlekovita jest narodowym czempionem przecierającym szlaki dla pozostałych polskich firm chcących wychodzić za granicę. Nikt nie ma najmniejszych wątpliwości, że bez wybitnego managera, jakim jest Dariusz Sapiński, ten sukces nie miałby miejsca. To właśnie Prezes Mlekovity doprowadził Spółdzielnię Mleczarską z niewielkiego Wysokiego Mazowieckiego na europejskie szczyty. Bez niego nie byłoby tych sukcesów. Dlatego kapituła tygodnika Wprost zdecydowała się przyznać nagrodę Orła Wprost za rokroczne zwiększanie eksportu i niebywałe sukcesy na rynkach zagranicznych, a także za promocję polskiej gospodarki prezesowi Dariuszowi Sapińskiemu – przedstawiał w laudacji laureata prowadzący galę.

Dariusz Sapiński to największy autorytet branży mleczarskiej. Menedżer z wieloletnim doświadczeniem i wyjątkową intuicją biznesową, skuteczny strateg, prekursor innowacyjnych rozwiązań. Twórca sukcesu marki Mlekovita – to on w 1992 r. opracował jej logo i nadał nazwę, wyróżniając się tym samym z szeregu okręgowych spółdzielni mleczarskich i wskazując innym nowatorski kierunek rozwoju. Dzięki jego efektywnemu zarządzaniu firma stała się najcenniejszą marką polskiego sektora produkcyjnego i żywnościowego oraz największą grupą mleczarską w Europie Środkowo-Wschodniej – niekwestionowanym liderem branży w kraju oraz liderem eksportu sektora mleczarskiego.

– Czy Mlekovita jest największą grupą mleczarską w tej części świata? TAK! Czy Mlekovita jest największym polskim eksporterem produktów mleczarskich? TAK! Serdecznie dziękuję za przyznaną mi nagrodę, jednak chcę podkreślić, że ta nagroda należy się również polskim rolnikom – dostawcom mleka; wszystkim naszym hodowcom, którzy rozwijają się razem z Mlekovitą. To także nagroda dla pracowników całej Grupy Mlekovita, naszych współpracowników, kooperantów i kontrahentów. Dla wszystkich tych, którzy codziennie pracują na sukces Mlekovity, a z nim – na przyszłość naszego sektora gospodarki i całej Polski. Szczególne chciałbym podziękować naszym konsumentom, którzy w myśl hasła, które nam przyświeca w tym roku: „Kochaj Mlekovitę i jedz to, co najlepsze”, codziennie sięgają po nasze produkty – mówił Prezes Zarządu Grupy Mlekovita Dariusz Sapiński podczas gali. – Sukces Mlekovity – przedsiębiorstwa, którego przychody przekroczą w tym roku 7 mld zł – to gra zespołowa. Wszyscy dokładamy do niego swoją cegiełkę – do tego, by na końcu wynik był jak najlepszy. To nie przypadek: to ciężka praca i wytrwałość 5 tysięcy pracowników w naszych 22 zakładach produkcyjnych i 34 centrach dystrybucyjnych. To miłość i pasja do ziemi i hodowli naszych 15 tysięcy dostawców, od których pozyskujemy najwyższej jakości surowiec, którego codziennie przetwarzamy 8 milionów litrów na ponad 185 liniach produkcyjnych. To zaufanie naszych kontrahentów i konsumentów w 167 krajach świata, do których trafia ponad 1555 naszych mlecznych smakowitości. Dlatego dziękuję Kapitule, że poprzez tę nagrodę doceniła pracę nie tylko moją, ale i całego zespołu Mlekovity – zakończył.

Orły Wprost to prestiżowe nagrody przyznawane firmom, samorządom oraz wybitnym osobowościom. To uhonorowanie tych, którzy wnoszą szczególny wkład w rozwój gospodarki, regionu oraz kraju, w drobnych z pozoru, codziennych decyzjach i działaniach tworząc kształt dzisiejszej Polski.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania