1. Komunikaty
Polska

Warszawska Uczelnia Medyczna rozpoczyna współpracę z Mlekpol (SM)

Źródło: WUM
Autor: Janusz Górski

Najstarsza niepubliczna uczelnia w Polsce podpisała porozumienie partnerskie z mleczarnią Mlekpol (SM). Jak informuje prof. Waldemar Dębski, rektor WUMed współpraca realizowana będzie w obszarach: naukowo-edukacyjnym, szkoleniowym i promocyjnym.

– Jednym z ważniejszych aspektów naszej kooperatywy będzie promocja zdrowego stylu odżywiania oraz poprawianie prozdrowotnych zachować żywieniowych. Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol to niekwestionowany lider polskiego mleczarstwa. Tym bardziej cieszy nas perspektywa podejmowania wspólnych inicjatyw – mówi rektor Dębski.

Dla prof. Joanny Jasińskiej, Prorektor ds. Dydaktyki i Rozwoju Warszawskiej Uczelni Medycznej kluczowe znaczenie ma rozwijanie współpracy w zakresie projektów badawczo-rozwojowych oraz działań dydaktycznych.

– Współpracę z SM Mlekpol dedykujemy głównie studentom kierunku Dietetyka, jednak widzimy możliwość zainteresowania wspólnymi inicjatywami także studentów pozostałych naszych kierunków medycznych. Dzięki podpisanemu porozumieniu nasi studenci będą mieli możliwość wizyt studyjnych w wybranych zakładach produkcji mleczarskiej Mlekpolu oraz w Instytucie Innowacji Przemysłu Mleczarskiego przy SM Mlekpol. Jako uczelnia od zawsze stawiamy na umożliwienie naszym studentom poznania, już na etapie edukacji i przygotowania do zawodu, praktycznej strony danej profesji. Współpraca z producentem wyrobów mleczarskich pod takimi markami jak Łaciate, Milko, Maślanka Mrągowska czy Rolmlecz to niepowtarzalna okazja do poznania i poszerzania wiedzy na temat organizacji procesów technologii, produkcji i jakości w najlepszym wydaniu – mówi prof. Jasińska.

Edmund Borawski, Prezes Zarządu Mlekpol (SM) także nie kryje zadowolenia z podjętej współpracy. – Cieszy nas otwartość Warszawskiej Uczelni Medycznej na zapoznanie swoich studentów z procesem wytwarzania produktów mleczarskich począwszy od producenta mleka aż o półki sklepowej. Nie bez znaczenia jest także dla nas wkład w proces kształcenia przyszłych kadr medycznych, które warto wspierać zawsze. Jednak szczególnie teraz, w tak trudnej sytuacji pandemii, która boleśnie pokazała jak ważne jest pilne i dobre wykształcenie medyków, wydaje się to wyjątkowo znaczące. Mamy nadzieję nie tylko na współpracę w zakresie dydaktyki, ale również wspólne przedsięwzięcia promujące racjonalne odżywianie w tym niebagatelną rolę mleka i wyrobów mleczarskich w diecie człowieka. Zdrowy styl życia to hasło, które przyświeca nam od wielu lat – mówi Edmund Borawski.

Porozumienie podpisano 9 marca 2022 r, w siedzibie mleczarni Mlekpol (SM) w Grajewie. Sygnatariuszami dokumentu byli: prof. Waldemar Dębski, Rektor Warszawskiej Uczelni Medycznej oraz Edmund Borawski, Prezes Zarządu Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol (SM) w Grajewie.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania