1. Komunikaty
Polska

Grupa Polmlek w czołówce polskich mleczarni

Źródło: Grupa Polmlek
Autor: Janusz Górski
Centrala Grupy w Pułtusku
Centrala Grupy w Pułtusku
© grupa polmlek

Grupa Polmlek od lat niezmiennie znajduje się w czołówce polskich mleczarni. To kilkanaście podmiotów ściśle ze sobą współpracujących, skupionych na realizacji wspólnej strategii biznesowej, polegającej m.in. na dywersyfikacji produkcji i wyspecjalizowaniu zakładów w wytwarzaniu konkretnych asortymentów. Takie działanie pozwala na przemyślane i celowe inwestycje, zwiększanie wydajności, zapewnienie niepowtarzalnej, wysokiej jakości produktów, usprawnienie procesów logistycznych i skrócenie łańcuchów dostaw.

Grupa Polmlek z przychodami na poziomie 4,3 mld zł w rankingu „Złota Setka Polskiego Rolnictwa” ogłoszonym w grudniu 2021 r. przez tygodnik Wprost, znalazła się na 11. miejscu, a w zestawieniu firm mleczarskich Platynowa Piątka Największych Mleczarni – na 3. miejscu.

W rankingu „200 największych polskich firm” wg Wprost, Grupa Polmlek znalazła się na wysokim 40-tym miejscu, awansując o cztery miejsca w górę. Warto podkreślić, że Grupa Polmlek jest stabilnym i pewnym partnerem biznesowym nawet w trudnym okresie pandemii.

Grupa Polmlek w 2021 roku była strategicznym partnerem dla firm CHEP i Biedronka w projekcie mającym na celu rozpropagowanie idei systemu zrównoważonego łańcucha dostaw. W kampanii wizerunkowej mówiliśmy o niewątpliwych korzyściach wynikających z trójstronnej współpracy, ale przede wszystkim o trosce o środowisko i rozwiązaniach mających realny wpływ na redukcję zapotrzebowania na surowce naturalne, ograniczenie emisji CO2, ograniczenie produkcji odpadów i zużycia wody.

Produkty pod marką Polmlek i Fortuna są lubiane i doceniane przez konsumentów, czego wyrazem jest aż dziewięć wyróżnień w Badaniu Najlepszy Produkt 2022 w tym aż pięć produktów zdobyło złoto w różnych kategoriach. Soki Fortuna bio, napoje Nutri Vege, syropy Fortuna – suplementy diety, Pysio soki owocowo-warzywne, Pomlek serki homogenizowane, serki homogenizowane Fiko, Capresi ser w plastrach ze szczypiorkiem, Polmlek Breakfast, Polmlek Capresi serek typu włoskiego – oto wyróżnione przez konsumentów produkty.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania