1. Komunikaty

Muszkieterowie przekażą powodzianom 40 tys. m2 paneli podłogowych

Źródło: Muszkieterowie
Autor: Barbara Wiercińska

Grupa Muszkieterów, w skład której wchodzą supermarkety spożywcze Intermarché oraz Bricomarché, przekaże 40 000 m2 paneli podłogowych dla gospodarstw domowych najbardziej dotkniętych tegoroczną powodzią. Przedstawiciele gmin, miast lub powiatów, z terenów których mieszkańcy ucierpieli najbardziej mogą kontaktować się pod specjalnie wskazanym numerem telefonu w celu uzyskania zaproponowanej formy pomocy.

Jeśli pod uwagę weźmie się fakt, że w Polsce średnia powierzchnia mieszkania zajmowanego przez gospodarstwo domowe liczy ok. 70 m2, pomoc oferowana przez Grupę Muszkieterów powinna zapewnić odbudowę podłóg w minimum 600 domostwach.
– Już po pierwszych informacjach o tragicznych skutkach powodzi postanowiliśmy, że Grupa Muszkieterów wesprze rodziny, których domy i mieszkania zostały zatopione w całości. Zależało nam na tym, żeby nasza pomoc miała trwały wymiar i była przekazana w momencie, kiedy osoby dotknięte przez powódź będą starały się odbudować swoje domy. Dlatego podjęliśmy decyzję, że przekażemy za pośrednictwem gmin, miast i powiatów panele podłogowe dla kilkuset gospodarstw domowych – mówi Marek Feruga Prezes Grupy Muszkieterów i Fundacji Muszkieterów.
Grupa Muszkieterów zapewni również transport oferowanych podłóg. Najpóźniej w ciągu miesiąca konwój 10 tirów wyruszy w Polskę do miejscowości, które zgłoszą się o pomoc.
Pod numerem +48 519 317 285 można uzyskać wszelkie niezbędne informacje na temat możliwości otrzymania wsparcia.