1. Komunikaty

112 lat fińskiej tradycji i innowacji, teraz także na polskim rynku

Źródło: M+G
Autor: Monika Czaplicka
© valio

Valio, największy producent nabiału w Finlandii, znany ze swoich wysokiej jakości wyrobów, jest już obecny w Polsce. Po bardzo dobrym przyjęciu przez klientów masła Valio Premium Artisan Butter oraz niebieskich serów pleśniowych Valio Aura®, firma wkrótce wprowadzi na rynek miękkie masło fińskie z dodatkiem oleju rzepakowego oraz fiński ser typu havarti – Valio Finnish Havarti. Podobnie jak już obecne na rynku produkty, będą one dostępne w największych sieciach handlowych w Polsce.


Dostrzegając potencjał w branży nabiałowej w Polsce, Valio weszło na polski rynek w czerwcu tego roku, oferując masło Premium Artisan Butter, w wersji klasycznej i solonej, które tworzone jest z najwyższej jakości mleka, według tradycyjnego przepisu z początków ubiegłego wieku. Masło Valio spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem przez polskich konsumentów. Obecnie jest dostępne w takich sklepach jak: Auchan, Carrefour, Simply Market, Makro, Selgros oraz Tesco.
W najbliższych tygodniach w Polsce będzie miała miejsce premiera nowego masła premium od Valio – fińskiego masła miękkiego z dodatkiem oleju rzepakowego, które wyróżnia łatwość rozsmarowywania i naturalny smak. To wysokiej jakości wybór: masło nie zawiera barwników, konserwantów i innych dodatków, a także oleju palmowego. Jest produkowane przy użyciu innowacyjnej soli ValSa®, opracowanej przez Valio w 2017 roku, która zawiera 80% mniej sodu niż sól kuchenna. Dzięki temu fińskie masło miękkie od Valio zapewnia doskonały smak, przy o połowę mniejszej zawartości soli.
Valio słynie także z innych przetworów nabiałowych, czyli wysokiej jakości serów. Pierwsze sery pod marką Valio zaczęto produkować w 1910 roku. Wśród wytwarzanych przez Valio serów znajduje się niebieski ser pleśniowy Aura®, dojrzewający przez 6 tygodni, o unikatowym smaku typowym dla fińskich produktów tego typu, mocnym aromacie i z wieloma nieregularnymi otworami. Tekstura sera jest marmurkowa z niebieskimi żyłkami pleśni. Ser dostępny jest w Auchan, Carrefour, Simply Market, Intermarche, Makro, Selgros oraz Tesco. Sery produkowane przez Valio obejmują również takie produkty, jak sery rzemieślnicze premium: ser cheddar Juhla®, ser Keisarinna® czy Valio Finnish Havarti, który wkrótce zostanie wprowadzony na polski rynek. Ser typu havarti od Valio to łagodny i bogaty ser o lekko słonym i kwaskowym smaku. Świetnie nadaje się do przygotowywania kanapek, tostów, sałatek i desek serów.
„Po dobrym przyjęciu przez polskich konsumentów klasycznego oraz solonego masła Valio, planujemy wprowadzenie na polski rynek także fińskiego masła miękkiego z dodatkiem oleju rzepakowego. Jest to masło premium w wersji łatwiejszej do rozsmarowywania na ulubionym pieczywie. Masło to zdobyło najwyższą nagrodę w konkursie Nantwich Cheese Awards w Wielkiej Brytanii. Z kolei ser Valio Finnish Havarti, który także zamierzamy wkrótce wprowadzić na polski rynek, to najpopularniejszy w tej kategorii produkt w Finlandii, szczególnie wśród rodzin z dziećmi. Analizujemy także polski rynek pod kątem zdrowych przekąsek proteinowych marki Valio PROfeel® tj. jogurtów, napojów mlecznych i białka, cieszących się dużą popularnością w Finlandii. Na naszą obecność w Polsce patrzymy długofalowo i wierzymy, że polscy konsumenci docenią unikalną, najwyższą jakość naszych produktów, za którą stoją najczystsze w UE fińskie mleko oraz 112 lat tradycji” – dodał Lev Rubinstein.