1. Komunikaty

Coexpan włącza się do projektu EPS-SURE Project aby poddawać opakowania recyklingowi

Źródło: Coexpan
Autor: Janusz Górski
© coexpan

Projekt koordynowany przez Cicloplast obejmuje obecnie firmy: Coexpan, ANAPE, El Corte Inglés i Total Petrochemicals Iberica. Firmy te uczestniczą w projekcie sygnowanym przez Komisję Europejską, która przeznaczyła na cele projektu w latach 2017-2020 budżet 1,5 mln euro w ramach programu Life + EPS-SURE.


Projekt zakłada zbiórkę zużytego plastiku EPS z boksów używanych do przechowywania i transportu ryb, dalej przetworzenie i recykling w celu uzyskania polistyrenu (PS) wysokiej jakości do kontaktu z żywnością. Jest to część unijnego programu, który wspiera innowacyjne projekty w zakresie ochrony środowiska.
Coexpan dzięki swojej wiedzy w zakresie produkcji i przetwarzania polimerów będzie miał znaczącą rolę uzyskaniu celów projektu. Firma specjalizuje się produkcji sztywnych plastików i produktów termoformowanych dla sektora spożywczego. Coexpan od 20 lat współpracuje z Cicloplast w zakresie zrównoważonego rozwoju i skutecznego przetwarzania plastików w celu dalszego ich wykorzystania jako opakowania lub źródło energii.