1. Komunikaty

7. Dzień Dziecka z mleczarnią Mlekpol (SM)

Źródło: Mlekpol (SM)
Autor: Janusz Górski

Blisko 5 tysięcy dzieci z powiatów kolneńskiego i grajewskiego bawiło się podczas VII powiatowego Dnia Dziecka z Mlekpolem. Rozdano prawie 8 tys. kartoników mleczka smakowego Łaciate, parę tysięcy jogurtów Milko i lodów Łaciatych od Korala. Było mlecznie i bajecznie.
Największym powodzeniem cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie, skocznie i trampoliny. Duże zainteresowanie wzbudziły turnieje, konkursy oraz warsztaty kulinarne, podczas których najmłodsi uczyli się przygotowywać niecodzienne przysmaki. Dzieci chętnie uczestniczyły także w zajęciach plastycznych i warsztatach ekologicznych. Moc atrakcji jak co roku zapewnił główny organizator – Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol we współpracy z firmą Tetra Pak, producentem najwyższej jakości opakowań m.in. do mleka Łaciate.


Nie zabrakło także życzeń dla najmłodszych. W Grajewie składali je włodarze miasta i gminy, m.in.: Wójt Gminy Grajewo – Stanisław Szleter, wice starosta Powiatu Grajewskiego – Alicja Rutkowska, Burmistrz miasta Grajewo – Dariusz Latarowski. Serdeczności najmłodszym przekazali również przedstawiciele władz Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol: Prezes Zarządu – Edmund Borawski i Przewodniczący Rady Nadzorczej – Jan Zawadzki. Najmłodszych pozdrowił ze sceny zaprzyjaźniony z mleczarnią wójt gminy Sejny, Dariusz Łostowski. Wśród składających życzenia był także gość wyjątkowy – Prezydent Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka , Leszek Hądzlik.
Prezes Zarządu mleczarni Mlekpol (SM), Edmund Borawski jak zawsze podkreślał ogromną rolę producentów mleka i pracowników Spółdzielni, bez których sukces Mlekpolu nie byłby możliwy.
– Chcieliśmy podziękować zarówno producentom mleka jak i naszym pracownikom za ich codzienną, ciężką pracę. Dla ich dzieci, dzieci ich sąsiadów, znajomych już kolejny raz przygotowujemy powiatowy Dzień Dziecka. Najmłodsi mają frajdę, świetnie się bawią bez względu na pogodę. Przy okazji chcemy w nich także zaszczepić miłość do mleka i jego przetworów – powiedział Edmund Borawski, Prezes Zarządu mleczarni Mlekpol (SM).
Krzewienie zdrowego stylu życia, sportu na świeżym powietrzu i konsumpcji wartościowych mlecznych wyrobów to także idea bliska Ewie Gromadzkiej, kierownikowi marketingu mleczarni Mlekpol (SM).
– Już siódmy rok wraz z Tetra Pakiem organizujemy Dzień Dziecka. W każdym z miast: Kolnie i Grajewie gościmy około 2500 dzieci z opiekunami. Zależy nam na promowaniu zdrowego stylu życia: sportu i racjonalnego odżywiania uwzględniającego wartościowe mleczne przysmaki – mówiła Ewa Gromadzka z mleczarni Mlekpol (SM). Przypomniała także, że już od 10 lat Tetra Pak współpracuje z Mlekpolem przy programie Mleko z Klasą.
– Chcemy promować picie mleka, ale również zaszczepić nowe zainteresowania wśród dzieci. Co roku podczas powiatowego Dnia dziecka z Mlekpolem oferujemy najmłodszym inne atrakcje m.in.: warsztaty plastyczne, kulinarne, ekologiczne. Przez mleko pokazujemy trochę inny świat – dodała Ewa Gromadzka z mleczarni Mlekpol (SM).
Powiatowy Dzień dziecka z Mlekpolem 2016 odbył się w dwóch miastach związanych ze Spółdzielnią Mleczarską Mlekpol: na stadionie miejskim w Kolnie i na terenie klubu Hades w Grajewie.