1. Komunikaty

Grupa Polmlek: Nowe produkty sezonowe Polmlek Maćkowy

Źródło: Forum Mleczarskie Handel
Autor: Monika Czaplicka

Chłodnik polski Polmlek kubek (400 g) i butelka (380 g). To pyszny mleczny produkt na bazie naturalnego kefiru z dodatkiem aromatycznych warzyw oraz koperku. Jest doskonałą, lekką i pożywną propozycją na upalne dni. Wyśmienicie smakuje zarówno jako samodzielna przekąska jak również jako dodatek do ziemniaków czy potraw z grilla. Atutem Chłodnika polskiego jest jego produkt bazowy – naturalny kefir, który nadaje chłodnikowi charakterystyczny lekko kwaskowy i orzeźwiający smak.


Kefir Polmlek Maćkowy kubek (250 g, 400 g) i butelka (380 g, 1 l). Mleczny napój fermentowany uzyskiwany przez ukwaszenie pasteryzowanego mleka częściowo odtłuszczonego, ukwaszony za pomocą odpowiednich kultur bakterii i drożdży kefirowych. Ma wysokie wartości odżywcze, biologiczne, dietetyczne i zdrowotne. Jest doskonałym składnikiem chłodnika.
Maślanka Polmlek Maćkowy butelka (380 g, 1 l). Produkowana z najwyższej jakości surowca, ukwaszonego zakwasem czystych kultur bakteryjnych. Jest źródłem łatwo przyswajalnego białka, laktozy, soli mineralnych i witamin. Zalecana jest po leczeniu antybiotykami. Stanowi doskonałe uzupełnienie codziennej diety.
Zalety kefiru i maślanki: regulacja przemiany materii, korzystny wpływ na lepszą przyswajalność składników mleka (wzbogacenie diety w witaminy – zwłaszcza z grupy B – oraz zwiększenie wykorzystania laktozy), hamowanie rozwój mikroflory.