1. Komunikaty

Owocowy alfabet dla małych uczniów

Źródło: Danone
Autor: Monika Czaplicka
© Danone

Dzieci uwielbiają się bawić. A marzeniem rodziców jest, aby zabawa łączyła w sobie przyjemne z pożytecznym. Dzięki Danonkom jest to możliwe! Teraz do opakowań serka dołączane są kolorowe magnesy w kształcie literek oraz figurki Danonka. Rozwiną one wyobraźnię najmłodszych, jednocześnie ucząc i bawiąc.

Od 1 sierpnia do wszystkich opakowań Danonków dołączane są kolorowe magnesy
w kształcie literek. Na każdym z trzydziestu dwóch magnesów znajdują się rysunki oraz nazwy owoców np. na literce A pojawił się napis „Arbuz”, a na literce B napis „Banan”.
W ten sposób dzieci mogą nie tylko poznawać literki, ale także kojarzyć je z poszczególnymi owocami. Na literkach, które nie mają swoich owocowych odpowiedników, takich jak ą, ę, ó, znalazły się obrazki innych owoców, przy czym ilustracje są bez podpisów. Z takiego kolorowego alfabetu dzieci ułożą całe wyrazy, jak również z łatwością odrysują poszczególne literki. W ten sposób najmłodsi poznają metodę ich pisania.
To jednak nie koniec nowości! Już 1 września w sprzedaży pojawią się Danonki z Niespodzianką. Będą to pojedyncze kubeczki serka (pojemność 90g) o smaku truskawkowym, do których zostaną dołączone figurki Danonka. Do zebrania jest dziesięć kolorowych figurek, które w sumie stworzą kolekcję „Przygody Danonka”. Produkt ten to nie tylko smaczny serek wzbogacony w wapń i witaminę D, ale także wspaniała niespodzianka dla dziecka.
Dzięki Danonkowym literkom i figurkom łatwiej połączyć naukę z zabawą. A kiedy po tak miło spędzonym czasie wzrośnie apetyt dziecka, można mu podać smaczny i zdrowy serek Danonki.
W jaki sposób wykorzystać Danonkowe literki i figurki w zabawie? Odpowiedź na pytanie już wkrótce…
Sugerowane ceny: Danonki serek truskawkowy 4x50g – 2,.99 zł; Danonki z Niespodzianką serek truskawkowy 90g – 2,99 zł.