1. Komunikaty

DAF CF85 zdobywa tytuł „Flotowego Samochodu Ciężarowego Roku 2009”

Źródło: DAF
Autor: Janusz Górski
© daf

Podczas ceremonii wręczania prestiżowych nagród „Motor Transport Awards 2009” w Londynie, model DAF CF85 po raz drugi z rzędu uhonorowano tytułem Flotowego Samochodu Ciężarowego Roku. Nagrody „Motor Transport Awards” to prestiżowe wyróżnienia w brytyjskim przemyśle transportowym, nadawane przez czasopismo branżowe Motor Transport.
– Model CF85 spełnia wszelkie wymagania operatorów w zakresie niezawodności, wsparcia technicznego, zarządzania kosztami i zadowolenia kierowców. Ogólnie rzecz biorąc, jest zdecydowanie najlepszy – uznało jury po przeprowadzeniu porównania samochodów ciężarowych, które znalazły się w finałowej piątce konkurującej o nagrodę.


Ogromne wyróżnienie
Podczas gali w londyńskim Grosvenor House, Rayowi Ashworthowi – dyrektorowi zarządzającemu DAF Trucks UK, nagrodę wręczył Mark Barton – dyrektor sprzedaży BRS i sponsor konkursu.
Jest to ogromne wyróżnienie dla CF85 oraz dla całego zespołu sprzedaży i sieci dealerów w Wielkiej Brytanii. Jest dla nas tym ważniejsze, że tytuł uzyskaliśmy głosami operatorów, a oni są na tym rynku najbardziej wybrednymi nabywcami – cieszył się Ray Ashworth.
Model CF85 lub jego poprzednicy już po raz dziewiąty zdobywają tytuł Flotowego Samochodu Ciężarowego Roku.
Jest to dla nas potwierdzenie, że operatorzy akceptują nasze prace rozwojowe i dążenie do ciągłego ulepszania tego modelu. Jak widać, już po raz kolejny przypadło nam uznanie za to, że wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów stworzyliśmy oszczędne samochody o dobrych parametrach w zakresie ochrony środowiska i wysokim poziomie bezpieczeństwa. Tak działa geniusz ewolucji! – powiedział Ashworth.
Nagrody Motor Transport przyznawane są od 23 lat. Przez ten okres firma DAF zdobyła je 12 razy, co stanowi bezprecedensowy wynik.
Na zdjęciu (od lewej): Omid Djalili – prezenter; Ray Ashworth – Dyrektor Zarządzający DAF Trucks UK; Mark Barton – Dyrektor Sprzedaży BRS.