Anuga FoodTec: Znów rekord w Kolonii

Międzynarodowe Targi Poddostawców dla Przemysłu Spożywczego i Napojów – Anuga FoodTec odbyły się w marcu tego roku i nie straciły nic ze swojego powodzenia. Nowy rekord liczby stoisk i gości – tym może pochwalić się Organizator: Koelnmesse. Według Kathariny C. Hamma, Członka Zarządu Koelnmesse, ponad 50% odwiedzających targi stanowili goście z zagranicy

Międzynarodowe Targi Poddostawców dla Przemysłu Spożywczego i Napojów – Anuga FoodTec odbyły się w marcu tego roku i nie straciły nic ze swojego powodzenia. Nowy rekord liczby stoisk i gości – tym może pochwalić się Organizator: Koelnmesse. Według Kathariny C. Hamma, Członka Zarządu Koelnmesse, ponad 50% odwiedzających targi stanowili goście z zagranicy. Łącznie 45 tysięcy osób poszukiwało tu informacji o technicznych innowacjach dla przemysłu. Całkowita liczba gości wzrosła o 6% w stosunku do poprzedniej edycji targów.

Top menedżerowie i kierownicy produkcji wszystkich ważnych firm spożywczych, którzy odwiedzili targi Anuga FoodTec rozmawiali głównie o optymalizacji, rozbudowie i nowych instalacjach w zakładach produkcyjnych. Wśród gości byli m.in. przedstawiciele firm mleczarskich Fonterra, Nestlé i Yili Industrial. Na targach nie mówiło się o innowacjach w zakresie poszczególnych komponentów i maszyn, a o innowacyjności całych linii produkcyjnych, efektywności, zrównoważonym rozwoju, oszczędności wody, prądu oraz surowców.

Targi Anuga FoodTec tradycyjnie są podzielone na obszary: Food Processing, Food Packaging, Food Safety, Ingredients and Services & Solutions.

Następna edycja Anuga FoodTec, targów dla poddostawców odbędzie się w dniach 20-23 marca 2018 roku.

Anuga FoodTec 2015 w liczbach:
• 1501 wystawców z 49 krajów (dla porównania: w 2012 roku było ich 1320)
• 56% wystawców zajęło 121 tys. m²
• 655 wystawców z Niemiec i 846 z zagranicy
• 45 tys. gości reprezentowało 137 krajów