Królowa z nowym edukacyjnym show dla dzieci

Mimo iż w 2014 roku Królowa Mleka odwiedzi wiele szkól w Polsce, szkoła podstawowa w Zagoździu pozostanie tą, która gościła Królową jako pierwsza. Spotkanie odbyło się w okresie przedświątecznym. Uczestniczyło w nim 65 uczniów klas IV, V i VI. Królowa Mleka przygotowała dla nich quiz edukacyjny związany z hodowlą bydła oraz wartościami odżywczymi mleka. Formuła nauki poprzez zabawę, bardzo ciepło przyjęta przez dzieci, dała impuls do rozwoju tego pomysłu.

Debiut nastąpił 11 lutego w Prywatnej Szkole Podstawowej nr 6 Sióstr Niepokalanek w Warszawie. Tego dnia Królowa Mleka zaprezentowała po raz pierwszy swoje nowe show, które będzie przedstawiać w szkołach oraz podczas wydarzeń publicznych w roku 2014. W spotkaniu wzięło udział 70 uczniów klas czwartych, siostry, nauczyciele oraz przedstawiciele KZSM i Ministerstwa Rolnictwa.

Show zaprojektowano w ten sposób, by w czasie dwóch godzin lekcyjnych przekazać dzieciom sporą dawkę wiedzy na tematy związane z hodowlą bydła i produkcją mleka, nie zapominając o profilu odbiorcy. Dzieci zapamiętują znacznie więcej, jeśli proponuje im się naukę w atrakcyjnej formie: poprzez gry, zabawy, konkursy i wizualizację omawianych tematów. W trakcie pokazu odbywającego się pod hasłem „Uczę się z Królową Mleka” korzystano zatem z perfekcyjnie zaprojektowanych plansz edukacyjnych dotyczących m.in. ras i hodowli bydła, przetwórstwa mleka, składników odżywczych i nietolerancji laktozy na świecie. Prezentacja ma charakter interaktywny i odbywa się w formie rozmowy Królowej z dziećmi, otwartej na ich pytania i ciekawość. Atmosferę współzawodnictwa i rywalizacji podgrzewały quizy oraz konkursy, a wśród nich – absolutny hit! – konkurs dojenia krów.

W zgodnej opinii obserwatorów, show Królowej to profesjonalnie przygotowany i zaprezentowany program edukacyjny, jakiego jeszcze nie było w polskich szkołach.

W spotkaniu z Królową Mleka wzięło udział 70 dzieci, nauczyciele i siostry zakonne oraz przedstawiciele instytucji mleczarskich audytujących to wydarzenie.

Jak zamówić show Królowej?
Organizatorzy wydarzeń publicznych z udziałem dzieci (pikników rodzinnych, firmowych, festynów, targów) mogą zamówić pokaz Królowej Mleka. Zainteresowanych prosimy o kontakt z menedżerem projektu: dorota.goliszewska@krolowamleka.pl.
Trasę Królowej z jej show można śledzić na Facebooku oraz na stronie www.krolowamleka.pl