Konferencja Muszkieterów

9 października br. odbyła się coroczna konferencja Grupy Muszkieterów pod patronatem Wiadomości Handlowych i Forum Mleczarskie Handel. Wśród prelegentów, którzy wzięli udział w spotkaniu, znaleźli się m.in. prof. Dariusz Rosati oraz Wojciech Fibak. Spotkanie było okazją wymiany doświadczeń oraz wymiany wiedzy pomiędzy uczestnikami konferencji.

W tegorocznej konferencji uczestniczyło 150 osób, głównie właściciele supermarketów Intermarché i Bricomarché. Zgromadzeni w hotelu Andersia w Poznaniu mieli okazję wysłuchać wystąpienia prof. Dariusza Rosatiego „Czy strefa Euro przetrwa kryzys” oraz wspólnie z nim dyskutować nad kryzysem finansowym w krajach UE i przyszłością europejskiej waluty. Z kolei Wojciech Fibak opowiedział zebranym o pasji do sportu i sztuki, a także o swoich dokonaniach w biznesie oraz tenisie.
W konferencji udział wzięły również przedstawicielki świata nauki: prof. Grażyna Śmigielska oraz Karolina Orzeł z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.


– Bardzo cieszymy się z udziału w naszej tegorocznej konferencji tak znakomitych osobistości jak wybitny ekonomista prof. Dariusz Rosati oraz jeden z najlepszych polskich tenisistów i trenerów – Wojciech Fibak. Członkowie Grupy Muszkieterów mogli się od nich wiele dowiedzieć i nauczyć zarówno w sferze biznesu, ale także w kwestiach niezwiązanych z ich codzienną działalnością – podkreśla Marek Feruga, Prezes Grupy i Fundacji Muszkieterów.


Konferencja Muszkieterów jest corocznym spotkaniem przedsiębiorców zarządzających sklepami Intermarché i Bricomarché z wybitnymi osobistościami świata biznesu, mediów i polityki. Poświęcona jest ona przede wszystkim ekonomicznym prognozom dla Polski i świata oraz przemianom zachodzącym w społeczeństwie. W tym roku zorganizowana została już po raz siódmy.


Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 200 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 173 supermarkety Intermarché i 85 Bricomarché. Rozwojem obu sieci kieruje spółka ITM Polska.