1. Aktualności
  2. Polska

Sąd unieważnił przetarg na dzierżawę mleczarni Ostrowia

Źródło: to.com.pl
Autor: Barbara Wiercińska

Jeszcze jest szansa dla ostrowskiej mleczarni. Sąd unieważnił przetarg na dzierżawę – donosi Tygodnik Ostrołęcki. Przetarg został unieważniony bez podania przyczyn. - Sąd ma taką możliwość i skorzystał z niej – powiedział nam mec. Janusz Mierzejewski. – Nic więcej na ten temat nie mogę powiedzieć.

Wiadomo, że nie będzie drugiego przetargu. Nowy dzierżawca zostanie wyłoniony przez syndyka w drodze negocjacji. - Każdy może do nich przystąpić, także firma Polmlek – powiedział tygodnikowi Janusz Mierzejewski.
- Dowiedziałem się wczoraj o unieważnieniu przetargu i jestem bardzo zadowolony, że o dzierżawę starać się będą tylko firmy z branży – powiedział nam Andrzej Grabowski, współwłaściciel grupy Polmlek. – Oczywiście, że przystąpimy do negocjacji. Dobrą wiadomością jest to, że syndyk przedłuży nam dzierżawę do końca sierpnia. Mam nadzieję, że będziemy dzierżawić zakład także później. Wciąż jesteśmy zainteresowani jego zakupem.
Z powodu niekorzystnego wyniku przetargu Polmlek zmuszony był ograniczyć produkcję i obecnie zatrudnia około 120 osób. A. Grabowski twierdzi jednak, że – jeśli Polmlek zostałby właścicielem ostrowskiej mleczarni – pracować tu będzie ponad 400 osób.