1. Aktualności
  2. Polska
Polska

CSM zakupi fotowoltaikę do swoich zakładów

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© forum mleczarskie

Forum Mleczarskie z uwagą śledzi przejęcia i ich ciąg dalszy jakich dokonała w 2022 r. Ciechanowska Spółdzielnia Mleczarska pod kierownictwem Wiesława Żebrowskiego, Prezesa Zarządu. W 2022 r. nastąpiła reorganizacja oddziału w Górze. Podmiot przejmujący skupił się w ten sposób na zdobyciu dostawców mleka. Jak podaje Zarząd CSM, to odejście dostawców przyczyniło się do tego, że Demi miało złą rentowność. W roku 2022 uruchomiono produkcję w oddziale Ozo w Ozorkowie. Produkuje się tam twarogi, sery oraz ser typu hallumi.

– W roku 2023 planujemy rozszerzyć zakres produkcji w Ozorkowie na mleko spożywcze oraz sery i twarogi smakowe, które będą produkowane również w Górze. Na rok 2023 planujemy rozszerzenie działalności w zakresie wynajmu nieruchomości przy ulicy Niechodzkiej. Planujemy zwiększenie sprzedaży towarów do produkcji rolnej – deklarował Zarząd.

W roku 2021 zainstalowano dwie instalacje fotowoltaiczne o mocy 40kW i 20kW. Jedna jest zainstalowana na ulicy Niechodzkiej, druga na ulicy Mleczarskiej. – Zaplanowaliśmy również do końca 2024 zakup instalacji fotowoltaicznych w Górze i Ozorkowie.

W 2022 r. przychody ze sprzedaży w CSM wyniosły 188,33 mln zł. Firma zakończyła rok z zyskiem.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania