1. Aktualności
  2. Świat
Republika Południowej Afryki

Fair Cape Dairies rozszerza współpracę z SIG

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© far cape dairies

Afrykańska firma mleczarska zdecydowała się na zwiększenie gamy formatów i rozmiarów opakowań dla płynnych produktów nabiałowych. Firma Fair Cape Dairies wprowadziła opakowanie kartonowe, które wyróżnia się na półce i zapewnia większą wygodę na rynku południowoafrykańskim: combistyle. Opakowanie kartonowe combistyle firmy SIG ma wyraźnie ukształtowany panel narożny, oferuje dodatkową funkcjonalność i większą wygodę.

W coraz bardziej konkurencyjnym środowisku sprzedaży detalicznej opakowania combistyle zapewniają świeży i wyrazisty wygląd często zatłoczonym alejkom z napojami – pomagając producentom napojów wyróżnić się, jednocześnie ułatwiając konsumentom znalezienie tego, czego potrzebują. Stylowy panel narożny zapewnia wygodny i bezpieczny chwyt, a jednocześnie pozwala właścicielom marek skutecznie przekazywać kluczowe komunikaty za pomocą przyciągających wzrok projektów. W przypadku Fair Cape Dairies panel narożny jest doskonałą okazją do podkreślenia firmowej obietnicy Fair Cape Dairies i przekazu marki „Do the Right Thing” – wyróżniającego markę spośród mleczarskiej konkurencji na półkach sklepowych.

Właściwe postępowanie jest siłą napędową sukcesu Fair Cape jako lidera branży znanego z bezkompromisowej jakości, oddanego ochronie środowiska poprzez zmniejszanie śladu węglowego, angażowanie się i doskonałą opiekę nad swoimi zwierzętami.

Partnerstwo między Fair Cape Dairies i SIG jest pomyślnie nawiązywane od lat. Obecnie w Fair Cape Dairies z powodzeniem działają dwie maszyny napełniające SIG CFA312 do opakowań kartonowych combibloc Slimline, charakteryzujące się doskonałą wydajnością i wyjątkowo niskimi wskaźnikami odpadów. Firma przeżywa ogromny wzrost w sektorze mleka UHT dla popularnej marki Fair Cape. Inne marki współpracujące z Fair Cape Dairies w zakresie pakowania swoich produktów (pakowanie kontraktowe) również odnoszą korzyści z tego rozwoju.

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na mleko UHT w opakowaniach kartonowych decyzja o zakupie kolejnej maszyny do napełniania SIG była bliska. CFA 812 firmy SIG z wieloma elastycznymi opcjami przekonał Fair Cape Dairies. Firma właśnie wprowadziła na rynek mleko UHT w opakowaniach kartonowych typu combistyle o pojemności 1000 ml.

Partnerstwo z SIG umożliwia Fair Cape Dairies poszerzenie swojego portfolio i obecnie oferuje wybór różnych formatów i rozmiarów – w tym combiblocSlimline, combiblocMidi, combifitMidi i combistyle.

JJ Olivier, Dyrektor Finansowy w Fair Cape Dairies powiedział – Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z SIG w zakresie dodania nowej maszyny do napełniania SIG, która pozwoli nam zaoferować pierwsze unikalne opakowanie kartonowe typu combistyle w Afryce Południowej. Nasze doświadczenie w pracy z SIG zapewniło nam fantastyczną wydajność, światowej klasy wydajność i redukcję odpadów, co wspiera naszą podróż w kierunku zrównoważonego rozwoju. Stale poszerzamy nasze portfolio, aby oferować naszym klientom większy wybór produktów.