1. Aktualności
  2. Polska

Latteria Tinis: Popyt na mozzarellę rośnie

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© forum mleczarskie

Zdaniem zarządu mleczarni Latteria Tinis będącej własnością North Coast S.A (Grupa Nuova Castelli, część Grupy Lactalis), na rynku unijnym wzrasta popyt na sery typu mozzarella. Jest to związane z nowoczesnym i zdrowym wizerunkiem serów, coraz częściej docenianym przez europejskich konsumentów. 

Przeprowadzona w zakładzie w Rzepinie inwestycja brała pod uwagę wszystkie najnowocześniejsze i najbardziej zaawansowane rozwiązania jakie można znaleźć w branży produkcji mozzarelli – podkreśla zarząd firmy. Spółka planuje nadal poprawiać efektywność fabryki skupiając się na produkcji serów mozzarella.

Sprzedaż produkowanych serów jest możliwa dzięki właścicielowi – spółce North Coast S.A., który specjalizuje się w handlu hurtowym wysokiej jakości produktów spożywczych, w tym głównie włoskich, na rynku polskim i w krajach Europy Centralnej oraz innym spółkom z Grupy Nuova Castelli. W 2021 r. udział sprzedaży do udziałowca North Coast S.A. wynosił 82% sprzedaży ogólnej.

Jak zapewnia Zarząd spółka poszukuje dodatkowych wolumenów sprzedaży za pośrednictwem istniejących sieci przy równoczesnym obniżeniu kosztów produkcji oraz planuje kolejne inwestycje.