1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Nagrody XV Rankingu Spółdzielni Mleczarskich wręczone!

Źródło: Polska Izba Mleka
Autor: Janusz Górski
© polska izba mleka

Ranking Spółdzielni Mleczarskich organizowany jest od 2007 r. W tym roku zestawienie najlepszych mleczarni z całej Polski zostało przygotowane już po raz piętnasty. W Rankingu Spółdzielni Mleczarskich mogły uczestniczyć spółdzielnie mleczarskie oraz firmy zajmujące się przetwórstwem mleka. Jak co roku laureatów Rankingu wybrała Kapituła pod przewodnictwem Wiceminister Rolnictwa Anny Gembickiej. 

W skład kapituły wchodzili Sekretarz stanu MRiRW Lech Kołakowski, Andrzej Pleszuk (Urząd Marszałkowski województwa podlaskiego), Artur Puławski (biegły lustrator sektora mleczarskiego), Dorota Śmigielska (analityk rynku mleka), Agata Jakóbczyk - Zielińska Credit Agricole, Karina Zawadzka, Agnieszka Maliszewska (pierwsza Wiceprzewodnicząca COGECA). Z ponad 60 podmiotów ocenianych z wielu perspektyw Kapituła wyłoniła najlepszych z najlepszych.

Polska branża mleczarska to wyjątkowa dziedzina gospodarki, która zdecydowanie wyróżnia się na tle innych krajów. Sektor mleczarski w naszym kraju wciąż się rozwija, a produkty z Polski są znane i cenione na całym świecie i stale zdobywają nowe rynki. Jako że nabiał stanowi bardzo ważny element diety, a zainteresowanie i wymagania klientów są coraz wyższe, konkurencyjność w branży mleczarskiej również wzrasta. 

Zważywszy na wszystkie te kwestie, pozycja lidera w dziedzinie mleczarstwa jest wyróżnieniem bardzo prestiżowym, o które warto zawalczyć. Kapituła w tym roku przyznała nagrody w dla małych, średnich i dużych spółdzielni. 

Nagrodę w kategorii „Małe spółdzielnie mleczarskie” otrzymała Ciechanowska Spółdzielnia Mleczarska, wyróżnienie w kategorii Średnie spółdzielnie mleczarskie otrzymała Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu, nagrodę w kategorii „Duże spółdzielnie mleczarskie” otrzymała Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita. W kategorii „Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR)” liderem okazała się Spółdzielnia Mleczarska Spomlek. W tym roku po raz drugi przyznano nagrodę w kategorii „Przedsiębiorstwo zielonych rozwiązań”, której laureatem jest Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sierpcu. Po raz pierwszy Postanowiono docenić przedsiębiorstwa w kategorii „Działalność Badawczo-Rozwojowa”. Pierwszym nagrodzonym w tej kategorii jest Piątnica (OSM).

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

XV Ranking Spółdzielni Mleczarskich sfinansowany był z Funduszu Promocji Mleka.

Warte przeczytania