1. Aktualności
  2. Polska
Polska

Mleczarnia w Wieluniu (SDM) uruchomi produkcję napojów alkoholowych

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© forum mleczarskie

W 2022 r. mleczarnia w Wieluniu planuje wydać na inwestycje ponad 17 mln zł. Oprócz zakupu nowej linii pasteryzująco-wirującej (która stanowi największą pozycję kosztową) oraz linii do homogenizacji i pasteryzacji śmietany, przewiduje się uruchomienie produkcji napojów alkoholowych. Tylko na ten ostatni cel mleczarnia wyda ok. 0,5 mln zł. Więcej światła na tę sprawę rzucają informacje nt. inwestycji z 2021 r. Wówczas zakupiono zbiorniki do linii do produkcji likierów.

W 2022 r. mleczarnia zakupi także instalację do produkcji twarożku Mój Ulubiony, urządzenie pakujące twarożek z kartoniarką i robotem pakującym, dalej uruchomi instalację UF do zagęszczania mleka. Znaczące kwoty zarząd przeznacza na modernizację instalacji centralnej stacji mycia oraz stację uzdatniania wody z odparowaniem mleka – informuje Zarząd mleczarni.

Kwota wydatkowana na inwestycje w 2021 r. przekroczyła 5,6 mln zł, a główne wydatki poniesiono na linię do produkcji jogurtu i kefiru, dalej na modernizację proszkowni oraz modernizację linii do produkcji masła i UF. Jednym z ważniejszych nabytków jest też automat pakujący Trepko.

Ostatnie wiadomości o firmie

Warte przeczytania