1. Aktualności
  2. Świat

SIG wyposażył nowy zakład mleczarski

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© haldiram

Firma SIG Combibloc została wybrana przez hinduskiego producenta przekąsek Haldiram's Nagpur jako dostawca urządzeń do napełniania aseptycznych opakowań kartonowych dla produktów o długim okresie przydatności do spożycia. Utworzenie zakładu mleczarskiego kosztem 12 mln euro świadczy o ambitnych planach producenta obecnego dotychczas na rynkach w Maharashtra (drugi pod względem liczebności stan w Indiach), Goa (znany ze względów turystycznych) i Chhatisgarh.

Firma Haldiram's Nagpur po raz pierwszy zainwestowała we własny zakład produkcyjny do napełniania produktów w aseptyczne opakowania kartonowe, a firma SIG dostarczyła im szybkobieżną maszynę napełniającą CFA 1224 do opakowań kartonowych combiblocXSlim.

Technologia napełniania firmy SIG zapewnia wyjątkową elastyczność przy wielu formatach objętościowych, co czyni ją idealnym wyborem dla firmy Haldiram. Co więcej, szybkobieżna maszyna napełniająca firmy SIG, która jest w stanie wypełnić 24 000 opakowań kartonowych na godzinę, zapewnia wystarczającą wydajność, aby Haldiram's mógł się rozwijać i w najbliższych kilku latach.

Sushil Agarwal, Dyrektor Haldiram's Nagpur powiedział: – SIG zaoferował nam najnowocześniejszą technologię z pełną elastycznością dziewięciu objętości na jednej maszynie napełniającej, a wszystko to z dużą prędkością. Daje nam to wiele możliwości pakowania różnorodnych produktów w ogromną liczbę różnych formatów i rozmiarów opakowań. Co więcej, eleganckie, smukłe opakowania kartonowe są bardzo atrakcyjne i wyróżniają się na półce.

Haldiram's Nagpur ma teraz na celu wprowadzenie jeszcze szerszej gamy etnicznych produktów mlecznych i niemlecznych, wykorzystując swoją istniejącą sieć detaliczną i możliwości dystrybucji. 

Neeraj Agarwal, Dyrektor Marketingu w Haldiram's Nagpur, skomentował – Nasza marka Haldiram's to powszechnie znana marka, kojarzona z doskonałą jakością i fantastycznymi produktami. Dzięki SIG wiemy, że będziemy mogli w dużym stopniu rozszerzyć to na kategorię napojów etnicznych. Będziemy mogli wprowadzić napoje, które naprawdę lubią konsumenci, w opakowaniach o odpowiednim rozmiarze, które będą pasować do różnych okazji konsumpcji.

Oferta produktów będzie obejmować maślankę pod nazwą Matka Jhatka w kartonikach combiblocXSlim o pojemności 200 ml, a także Aam Panna, Jal Jeera, różne produkty Lassi. Więcej innowacji jest w trakcie przygotowania.

Haldiram's tworzy również szereg rozległych sieci franczyzowych w kilku indyjskich miastach, aby oferować wszystko, od słodyczy i wyrobów cukierniczych po soki i wiele innych. Elastyczność oferowana przez firmę SIG, wraz z możliwościami jej maszyn do napełniania produktów kawałkami owoców lub orzechów może zwiększyć możliwości i oferty Haldiram.

SIG jest wiodącym dostawcą systemów i rozwiązań do aseptycznych opakowań kartonowych. Współpracuje z klientami, aby dostarczać produkty spożywcze i napoje konsumentom na całym świecie w bezpieczny, zrównoważony i przystępny cenowo sposób. Założona w 1853 r. firma SIG ma siedzibę w Neuhausen w Szwajcarii. Zatrudnia około 5900 pracowników na całym świecie co pozwala szybko i skutecznie reagować na potrzeby klientów w około 70 krajach. W 2020 r. SIG wyprodukował 38 mld opakowań kartonowych i wygenerował 1,8 mld euro przychodu. 

Haldiram's Nagpur jest jedną z największych firm zajmujących się przekąskami i żywnością w Indiach. Haldiram's Nagpur w swojej misji zobowiązuje się do oferowania najbardziej autentycznego smaku Indii poprzez wyśmienitą gamę etnicznych przysmaków, słodyczy i napojów. Wszystkie produkty Haldiram zachowują prostotę, a składniki i receptury są naturalne, zdrowe i indyjskie.