1. Aktualności
  2. Świat

Sieci handlowe zacieśniają współpracę z szybkimi dostawcami do konsumentów

Źródło: PLMA
Autor: Janusz Górski
© forum mleczarskie

Od pewnego czasu obserwujemy szybki rozwój firm oferujących szybkie dostawy (nawet w ciągu 10-20 minut). Ich rozwój jest bardzo uważnie obserwowany przez duże sieci handlowe, które zacieśniają tę formę współpracy – twierdzi PLMA.

PLMA przytacza przykłady: Tesco współpracuje firmą dostawczą Gorillas i testuje dziesięciominutowe dostawy ze swoich supermarketów. Klienci mogą wybierać spośród 2000 artykułów. Dla potrzeb zespołów pracowników firm dostawczych udostępnia się część przestrzeni supermarketów. We Francji Grupa Casino zdecydowała się nabyć udziały w firmie Gorillas. Dzięki tej współpracy kilkaset produktów marki własnej Monoprix zostało dodanych do asortymentu Gorillas.

W Niemczech, sieć handowa Rewe zakupiła udziały w firmie oferującej ekspresowe dostawy Flink. Ta ostatnia sprzedaje obecnie liczne produkty marki własnej Rewe, w tym produkty bio i wyroby z kategorii. Jak podaje PLMA również Carrefour podpisał umowę partnerską ze start-upem Cajoo we Francji, który za pośrednictwem aplikacji Uber Eats zajmie się kompletacją zamówień na 2000 produktów spożywczych i niespożywczych marek krajowych i własnych Carrefour.