1. Aktualności
  2. Świat

Wietnam: Nutifood wybiera dostawcę opakowań Ecolean

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© ecolean

– Jesteśmy przekonani, że nowa premiera naszego produktu w opakowaniu Ecolean stworzy dobrą okazję dla naszej marki do wyróżnienia się na rynku – skomentował wydarzenie Võ Hoàng Anh, Wiceprezes ds. Marketingu Nutifood. Firma wprowadza aseptyczne opakowania Ecolean dla mleka smakowego jak i białego importowanego z Nowej Zelandii w formacie 125 ml i 250 ml skierowanych do dzieci i nastolatków.

– Wybieramy Ecolean, ponieważ ma wyjątkową propozycję i oferuje innowacyjne opakowanie, które jest wygodne w użyciu, wyróżnia się w ekspozycji, a jednocześnie zapewnia światowej klasy bezpieczeństwo żywności. Jest zarówno elastyczne, jak i trwałe – mówi Võ Hoàng Anh. – Dzisiejsi konsumenci również biorą pod uwagę zrównoważony rozwój, myśląc o produkcie lub marce, którą zamierzają kupić. Opakowania ekologiczne wyróżniają się również tą wartością.

Opakowania Ecolean są lekkie, prawie o połowę lżejsze w porównaniu z wieloma tradycyjnymi formatami opakowań i zawierają do 35% kredy. Korzystanie z mniejszej ilości surowców od samego początku pozwala zaoszczędzić energię podczas produkcji, transportu i utylizacji odpadów. Opakowania można również całkowicie spłaszczyć, minimalizując marnowanie żywności i zajmując mniej miejsca w koszu na śmieci.

Według Euromonitor International całkowita wielkość detaliczna opakowań nabiałowych w Wietnamie wzrosła o 10% w 2020 r., osiągając 13,4 mld sztuk i przewiduje się, że wzrośnie o 11% CAGR, by osiągnąć 22,8 mld sztuk w 2025 r.