1. Aktualności
  2. Świat

Savencia Fromage & Dairy wchodzi w segment roślinny w USA

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© hope foods

Hope Foods, to jedna z wiodących marek hummusu i dipów na bazie roślin i orzechów, założona w Kolorado w USA. Obecnie produkty firmy powstają w Louisville, w stanie Kentucky, a sama marka jest numerem 1 hummusu organicznego w USA. Savencia Fromage & Dairy poinformowała o przejęciu firmy. Jean-Paul Torris, Dyrektor Zarządzający Savencia Fromage & Dairy wyjaśnił powody transakcji – Naszą podstawową działalnością pozostają sery i przetwory mleczne, ale chcemy je uzupełniać o nowe propozycje roślinne z prawdziwym zróżnicowaniem smaku i marki premium. Hope Foods jest częścią tej strategii, z naturalnymi produktami o wysokiej jakości. Marka Hope uzupełnia nasze portfolio w Stanach Zjednoczonych w rosnącym segmencie „wellness” i jest to świetna okazja, aby zapewnić konsumentom smaczne roślinne alternatywy.

– Hope zawsze była czymś więcej niż tylko linią świetnych produktów, to także marka, która jest misją – dodał Robbie Rech, jeden z jej założycieli. – Wierzymy, że to partnerstwo to ogromna szansa, aby Hope umocniła swoją pozycję lidera w kategorii produktów roślinnych.

Wszystkie produkty Hope Foods są produktami non-GMO, bezglutenowymi z certyfikatem GFCO, koszernymi z certyfikatem OR, bez dodatku mleka lub soi.

Savencia Fromage & Dairy jest jednym z wiodących na świecie przetwórców mleka. Generuje roczny obrót w wysokości 5,2 mld euro, ma biura w 31 krajach i zatrudnia 21 tys. pracowników.

Ostatnie wiadomości o firmie