1. Aktualności
  2. Polska

Jana (ŚSM) wycofuje selektywne partie serka termizowanego

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski

Dbając o bezpieczeństwo zdrowotne Klientów oraz wysoką jakość wyrobów Zarząd Spółdzielni Jana (SSM) w dniu 30 lipca 2021 podjął decyzję o rozpoczęciu procesu wycofywania z rynku produktu, do wytworzenia którego użyto systemu stabilizującego, w którym stwierdzono zawyżony poziom tlenku etylenu (ETO). Procedurą wycofania z rynku objęty zostały objęte wybrane partie produktu serek homogenizowany termizowany o smakach ananasowym, brzoskwiniowym, czekoladowym, malinowym, truskawkowym i tutti frutti, waniliowym i wiśniowym.

– Systemy stabilizujące są dostarczane do naszej firmy jako mieszanka różnych substancji stabilizujących i używane są w bardzo małych ilościach w produkcji naszych wyrobów, więc stężenie tlenku etylenu w gotowych produktach jest śladowe – w naszej ocenie przy stosowanym dozowaniu systemu stabilizującego poziom ETO w gotowym serku nie przekracza progu wykrywalności tlenku etylenu – mówi Zarząd mleczarni.

– Jednak niezwłocznie po otrzymaniu stosownej informacji wdrożyliśmy procedurę identyfikacji wszystkich wyrobów, do produkcji których zostały zużyte kwestionowane partie systemu stabilizującego. Działania, które podejmujemy, są działaniami prewencyjnymi i dotyczą wyłącznie selektywnych partii towarowych – dodają przedstawiciele zakładu.

Ostatnie wiadomości o firmie