1. Aktualności
  2. Polska

Wielkopolska Spółdzielnia Producentów Mleka dołączyła do Związku Polskich Przetwórców Mleka

Źródło: ZPPM
Autor: Janusz Górski
© zppm

Marcin Hydzik, Prezes ZPPM, powiedział, że cieszy się, że nowocześnie zarządzane spółdzielnie decydują się na przystąpienie do Związku. – Jestem przekonany, że jest to efekt skutecznego działania ZPPM w obronie naszych członków wobec negatywnych działań wobec naszej branży w postaci chociażby tak zwanej „listy wstydu” Ministra Ardanowskiego czy też podatku cukrowego, którego rozciągnięcie na produkty mleczarskie spowodowałoby gigantyczne obciążenia zakładów przetwórczych.

– Dziś zanika odrębność interesów spółdzielni i zakładów prywatnych, dużych i małych - zagrożenia związane z czynnikami zewnętrznymi tj. unijny Zielony Ład, podatek od opakowań, hejt na mleko dotykają wszystkich bez wyjątku. Niestety, nie ma miesiąca bez informacji o kolejnych, dodatkowych obciążeniach, zarówno prawnych jak i fiskalnych. Naszymi partnerami są po prostu podmioty z branży mleczarskiej, które chcą mieć zapewnioną możliwość prowadzenia swobodnej i przewidywalnej działalności gospodarczej – dodaje Marcin Hydzik, Prezes ZPPM.

Wielkopolska Spółdzielnia Producentów Mleka generuje rocznie obroty na poziomie przekraczającym 60 mln zł (dane za DNB).