1. Aktualności
  2. Świat

Rosja: Ehrmann przejmuje spółkę należącą do FrieslandCampina

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© frieslandcampina

Transakcja oznacza de facto wycofanie się FrieslandCampina z aktywnej działalności w Rosji. Ta strategiczna transakcja wzmacnia pozycję firmy Ehrmann w Rosji i pozwala FrieslandCampina skupić się na rynkach konsumenckich w innych krajach. Co istotne, obie firmy zajmowały dotąd pozycję w różnych segmentach rosyjskiego rynku mleczarskiego.

Po sfinalizowaniu transakcji Ehrmann będzie 100% właścicielem firmy Campina LLC, która zatrudnia 650 pracowników, łącznie ze wszystkimi aktywami i zobowiązaniami. Ehrmann będzie zarządzać produkcją mleczarską w zakładzie w Stupino (region moskiewski) i rozwijać znane marki Fruttis oraz Nieżny.

Roel van Neerbos, Prezes FrieslandCampina Food & Beverage, skomentował transakcję następująco: – Ta operacja jest częścią strategii FrieslandCampina, mającej na celu weryfikację jej pozycji na różnych rynkach. Pod parasolem Ehrmanna nasza rosyjska konsumencka firma mleczarska będzie mogła dalej się rozwijać i realizować swój pełny potencjał wzrostu.

Christian Ehrmann, CEO Ehrmann SE stwierdził: – To przejęcie odzwierciedla strategię Ehrmanna polegającą na zwiększaniu udziału w rynku w Rosji dzięki lokalnie produkowanym, silnym markom.

Umowa podlega zatwierdzeniu przez Federalną Służbę Antymonopolową Federacji Rosyjskiej oraz władze Kazachstanu, Uzbekistanu i Białorusi. Zamknięcie transakcji planowane jest na koniec czerwca 2021 r.