1. Aktualności
  2. Polska

Mlekovita formalnie przejmie Kaliską Spółdzielczą Grupę Producentów Mleka

Źródło: UOKiK
Autor: Janusz Górski

Jak podaje UOKiK koncentracja będzie polegać na połączeniu Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem z Kaliską Spółdzielczą Grupą Producentów Mleka w Kaliszu. Spółdzielnią przejmującą będzie Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem, a spółdzielnią przejmowaną Kaliska Spółdzielcza Grupa Producentów Mleczka w Kaliszu. Po koncentracji będzie istniał jeden przedsiębiorca – Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita w Wysokiem Mazowieckiem – informuje UOKiK.

Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita sprawuje kontrolę nad dwoma podmiotami prawa handlowego: - Freskovita Spółka z o.o. i Mlekovita Spółka Akcyjna w Morągu. Obszary terytorialnych działalności uczestników koncentracji to w przypadku SM Mlekovita – cały kraj, zaś w KSGPM głównie województwo wielkopolskie i fragmentarycznie w małym zakresie województwo łódzkie.

Zakres działalności SM Mlekovita to głównie skup mleka surowego, produkcja mleka świeżego, UHT, serów, twarogów, śmietany i śmietanki, masła, proszków mlecznych, napojów i produktów fermentowanych. Zaś KSGPM to skup mleka surowego, produkcja serów, twarogów i śmietanki, napojów i produktów fermentowanych.

Ostatnie wiadomości o firmie