1. Aktualności
  2. Polska

Garwolin (OSM) i mleczarnia Zarębski beneficjentami handlu z Biedronką. Akcja: Czas na polskie marki. Biedronka wspiera regionalnych producentów

Źródło: Jeronimo Martins
Autor: Janusz Górski

Co łączy Andruty Kaliskie z serkiem z Garwolina? Należą do 5 najczęściej wybieranych produktów sprzedawanych w sieci Biedronka w ramach programu „Czas na wspieranie małych producentów”. Ponad 200 produktów od 135 lokalnych dostawców trafiło do sprzedaży w sklepach sieci dzięki programowi trwającemu od połowy kwietnia tego roku. Od czwartku 1 października w ofercie „Czas na Polskie Marki” znajdzie się ponad 160 produktów polskich marek, w tym aż 45 artykułów od regionalnych dostawców.

– Biedronka konsekwentnie wspiera polską gospodarkę, nie tylko na poziomie krajowym ale również lokalnym. Dzięki programowi „Czas na wspieranie małych producentów” ponad 200 różnorodnych regionalnych produktów trafiło na półki Biedronki. Teraz najpopularniejsze z nich dostępne są w ramach promocji Czas na Polskie Marki – mówi Michał Gontarz, Dyrektor Handlowy w sieci Biedronka.

„Czas na wspieranie małych producentów” to inicjatywa umożliwiająca lokalnym przedsiębiorcom zaoferowanie swoich produktów klientom Biedronki. Artykuły pochodzące od nich dotąd były dostępne zwykle w pojedynczych regionach, co było efektem ograniczonych możliwości produkcyjnych. Dzięki akcji Biedronki nawet małe firmy mogą stać się jej dostawcami. 6 produktów zgłoszonych w ramach akcji trafiło do stałej oferty w swoich regionach – to między innymi śmietana Zarębski, serek twarogowy Bruser czy mus owocowy Owolovo.

Polacy regularnie i coraz częściej sięgają po produkty regionalne, czego przykładem jest sukces artykułów sprzedawanych w Biedronce. Andruty Kaliskie, wafle kukurydziane bezglutenowe, chrupki kukurydziane Fruitusie, serek homogenizowany z Garwolina i woda Staropolanka to 5 artykułów najczęściej wybieranych przez klientów sieci, wprowadzonych do sprzedaży w ramach programu „Czas na wspieranie małych producentów”. Fenomenem są pochodzące z Kalisza, certyfikowane jako produkt regionalny andruty, które po raz 11. trafiają na półki Biedronki w ramach oferty czasowej.

W ramach najnowszej promocji „Czas na Polskie Marki” Biedronka oferuje aż 45 propozycji od regionalnych dostawców. Od czwartku 1 października w ofercie znajdą się m.in. ser pleśniowy kamiennogórski 165g (4,99 zł za opakowanie) czy mleko pochodzące od najstarszej słowiańskiej rasy bydła – krowy polskiej czerwonej (3,99 zł za but. 1 l).

– Jesteśmy małą, rodzinną firmą opierającą się na współpracy z polskimi rolnikami. Dzięki akcji „Czas na wspieranie małych producentów” kilka naszych produktów trafiło do sprzedaży w Biedronce. Miesiąc temu zostaliśmy regularnym dostawcą sieci. Teraz dostarczamy naszą śmietanę do centrum dystrybucyjnego w Sieradzu, dzięki czemu jest ona dostępna w ponad 200 sklepach – mówi Piotr Zarębski, dostawca śmietany Zarębski.

Akcja „Czas na wspieranie małych producentów” jest prowadzona przez Biedronkę bezterminowo, a produkty trafiają do specjalnej oferty regularnie co dwa tygodnie.