1. Aktualności
  2. Polska

Sealed Air inwestuje w firmę specjalizującą się w zaawansowanym recyklingu

Źródło: Sealed Air
Autor: Monika Czaplicka

Sealed Air, producent opakowań do żywności i produktów przemysłowych, podpisał kontrakt o współpracy z Plastic Energy – firmą, która jest światowym liderem technologii zaawansowanego recyklingu. Sealed Air zainwestował też kapitały w firmę-matkę Plastic Energy Global.

Plastic Energy Global powstał w 2012 roku. Jego celem jest tworzenie gospodarki obiegowej dla tworzyw sztucznych poprzez przetwarzanie odpadów plastikowych. Firma ma siedzibę w Londynie i dwa zakłady w Hiszpanii. W ciągu następnych 10 lat planowane jest otwarcie 50 nowych zakładów recyklingu w Europie i Azji.

Plastic Energy dysponuje technologiami, które umożliwiają przetworzenie 300 000 ton plastiku do 2025 roku. Pokonsumenckie materiały plastikowe są przetwarzane na olej, który z kolei może zostać wykorzystany do wyprodukowania niezbędnych opakowań, w tym opakowań chroniących żywność.

Dzięki tej współpracy, Sealed Air wnosi znaczący wkład w eliminację odpadów plastikowych i wspiera przemysł recyklingowy. Te działania pomogą firmie osiągnąć wyznaczone na 2025 rok cele zmierzające do ograniczenia śladu środowiskowego – produkować opakowania, które w 100% będą nadawały się do recyklingu lub ponownego użycia, będą zawierały 50% materiałów pochodzących z recyklingu, a w tym 60% z nich ma pochodzić z poużytkowych odpadów konsumenckich.

W 2019 roku Sealed Air przyłączył się do działań Alliance to End Plastic Waste (Sojusz na rzecz eliminacji odpadów plastikowych) – organizacji non-profit zajmującej się inwestowaniem w rozwiązania służące eliminacji odpadów plastikowych.

Ostatnie wiadomości o firmie