1. Aktualności
  2. Polska

Włoszczowa (OSM): Nasze sery nie zawierają konserwantów ani sztucznych barwników

Źródło: Forum Mleczarskie Handel
Autor: Janusz Górski
© włoszczowa (osm)

– Włoszczowa (OSM) działa od 1936 r. i znana jest głównie z produkcji wysokiej jakości serów dojrzewających – mówi Forum Mleczarskiemu Handel Mariusz Misztela, Dyrektor Działu Handlu i Marketingu we Włoszczowa (OSM). – Patrząc na udział poszczególnych gatunków serów, początkowo była to zdecydowana przewaga serów typu holenderskiego, jednak z czasem udział serów typu szwajcarskiego zwiększał się i obecnie stanowi blisko połowę produkcji.

– Sztandarowym serem typu szwajcarskiego jest ser Włoszczowski, który jest znany i ceniony zarówno w kraju, jak i za granicą. Charakteryzuje się aromatycznym, orzechowym smakiem oraz elastycznym miąższem, z regularnym oczkowaniem. Gamę serów dziurawych dopełniają: Edam Włoszczowski, Rajski z dziurami, Goudamer, Senior i Alpener, szczególnie cieszący się powodzeniem u klienta zagranicznego – wylicza Mariusz Misztela.

– Oprócz zwiększenia udziału w rynku serów typu szwajcarskiego, zauważamy również zmianę upodobań co do sposobu pakowania produktu. Sprzedaje się coraz więcej sera konfekcjonowanego, za co w szczególności odpowiadają sieci handlowe. Klienci cenią sobie ten sposób pakowania i coraz częściej kupują plastry. To wygodna forma, ponieważ produkt może leżeć w lodówce i można sięgnąć po niego w dowolnej chwili. Preferencje konsumentów zmieniają się również co do wielkości opakowań. Królujące dotychczas opakowania 150 g muszą ustępować pola większym gramaturom – 300 g, 500 g a nawet 1 kg. Większe opakowania jednostkowe idealnie wpisują się również w aktualne trendy dotycząceograniczania ilości wprowadzanego do środowiska plastiku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, z początkiem tego roku Włoszczowa (OSM) uruchomiła nową linię do plastrowania serów o wydajności 500 ton miesięcznie. Zwiększyło to znacznie dotychczasowe moce produkcyjne sera plasterkowanego, dzięki czemu możemy dotrzeć z tym produktem do szerszego grona klientów – opowiada nasz rozmówca.

– Obecnie duży nacisk kładzie się również na produkty zdrowe, wiadomego pochodzenia, bez zbędnych ulepszaczy i dodatków. Nasze sery produkujemy z polskiego mleka, bez konserwantów i sztucznych barwników – podsumowuje Dyrektor Działu Handlu i Marketingu we Włoszczowa (OSM).