1. Aktualności
  2. Świat

Nagel-Group jednoczy siły w Europie Wschodniej

Źródło: Nagel Group
Autor: Monika Czaplicka
© nagel group

Jeden z wiodących operatorów logistycznych produktów spożywczych w Europie, Nagel-Group, przekształca swoją organizację w Europie Wschodniej, inwestując w rozwój struktur regionalnych. Od lipca tego roku spółki: Nagel Polska, Nagel Česko i Nagel Slovensko zarządzane są przez jedno wspólne centrum decyzyjne.

Regionalizacja uprości procesy logistyczne, zintegruje i jeszcze bardziej zoptymalizuje transporty. „To bardzo dobra informacja dla naszych Klientów w tych trzech krajach. Projekt ten niesie ze sobą istotne korzyści: bliższa współpraca spółek krajowych w regionie, wymiana know-how, doświadczeń i pomysłów, które z kolei gwarantują wysoki standard świadczonych przez nas usług.” – mówi Robert Katafiasz, Prezes Zarządu trzech spółek krajowych Nagel-Group.

Nagel-Group jest obecna w Europie Wschodniej od 2002 roku. Przez ostatnie lata znacznie wzmocniła swoją pozycję w tym regionie osiągając trzycyfrowy milionowy obrót i zyskując zaufanie 800 Klientów. Regionalizacja jest kolejnym krokiem przyśpieszającym ten rozwój.

Robert Katafiasz, Prezes Zarządu Nagel Polska, Nagel Česko i Nagel Slovensko w poniższym wywiadzie opowiada o planach tych trzech spółek:

Jak wygląda struktura Nagel-Group w Europie Wschodniej?
Nagel-Group jest silnie reprezentowana w tym regionie. W Polsce, Czechach i na Słowacji posiadamy w sumie 10 Oddziałów o łącznej powierzchni magazynowej 88 500 m², jak również 6 platform przeładunkowych. Zespół ok. 1000 pracowników każdego dnia dba o to, aby nasi Klienci mieli ciągły dostęp do oferowanych przez nas wysokiej jakości usług logistycznych. Dostarczamy żywność do sieci handlowych, hoteli, hurtowni i innych punktów rozładunku flotą ok. 1000 ciężarówek. Rocznie jest to blisko 4,5 miliona palet.

Jakie korzyści niesie ze sobą projekt regionalizacji?
Dzięki regionalizacji ograniczamy wydatki administracyjne, a naszym Klientom oferujemy jedno, wspólne rozwiązanie dla całego regionu. Lepsza wymiana know-how oraz zwiększone możliwości alokacji zasobów w okresach zwiększonych wolumenów gwarantują naszym Klientom jeszcze wyższą jakość świadczonych usług i większe bezpieczeństwo. Również nasi pracownicy zyskają na tej zmianie – mają możliwość rozwoju w nowym, międzynarodowym środowisku.

Jakie konkretne działania przewiduje Pan w ciągu najbliższych dwóch lat?
Stawiam na intensywne kształcenie naszych pracowników w ramach wewnętrznej Akademii Nagel. Chcemy maksymalnie wykorzystać możliwość wymiany doświadczeń i pomysłów w regionie, tym samym oferować naszym Klientom usprawniane i optymalizowane w sposób ciągły usługi. Duże znaczenie ma również poprawa infrastruktury technicznej. Zamierzam wprowadzić nowoczesne rozwiązania IT, jak np. skanowanie kodów kreskowych, umożliwiające automatyzację procesów i sprawowanie bieżącej kontroli nad wysyłkami, wyposażyć kierowców i magazynierów w skanery, gwarantując tym samym natychmiastową informację o statusie wysyłki oraz inwentaryzację ciągłą w naszym systemie magazynowym, umożliwić Klientom sprawną rejestrację zleceń poprzez wdrożenie odpowiednich aplikacji.

O Nagel-Group
Specjalizująca się w logistyce produktów spożywczych, działająca na terenie całej Europy Nagel-Group z siedzibą w Versmold zatrudnia ponad 12 000 pracowników w 130 Oddziałach. Ostatni zanotowany obrót spółki wyniósł ok. 2 mld EUR. Nagel-Group codziennie realizuje transporty przesyłek o różnej wielkości, w różnych przedziałach temperaturowych. Produkty mrożone, mięso, nabiał, kawa, czy słodycze – wszystkie te produkty każdego dnia, na zlecenie przemysłu i handlu dostarczane są za pośrednictwem Nagel-Group do odbiorców w całej Europie – w odpowiednim czasie, z gwarancją odpowiedniej jakości. Tym samym Nagel-Group przyczynia się do sukcesu swoich Klientów.


Nagel Polska Sp. z o.o.
ul. Wiśniowa 19
62-052 Komorniki
tel.: 61 89 04 400

www.nagel-group.com

© nagel group

Ostatnie wiadomości o firmie