1. Aktualności
  2. Polska

Hortimex: Trend prozdrowotny będzie się umacniał

Źródło: Forum Mleczarskie Biznes
Autor: Janusz Górski
© hortimex

– W dzisiejszych czasach świadomy konsument oczekuje od producenta gwarancji, iż informacje zawarte na opakowaniu produktu będą zgodne z jego zawartością. Komunikat na opakowaniu: Bio, Naturalny, Eko, Fit nie zawsze mają odzwierciedlenie w składzie produktu – zwraca uwagę Marek Dobosz, Menadżer Produktu w firmie Hortimex. – Coraz częściej widoczna jest niechęć do dodatków do żywności o chemicznych nazwach ukrytych pod numerami E. Dlatego konsumenci poświęcają więcej czasu na dokładne czytanie etykiet. Producenci, podążając za trendem czystej etykiety, starają się eliminować ze składu barwniki posiadające numer E na korzyść żywności o właściwościach barwiących.

– Trend prozdrowotny jest faktem i ma ogromny wpływ na rynek barwników. Został on wymuszony przez rosnącą świadomość konsumentów i będzie się umacniał w kolejnych latach – podkreśla nasz rozmówca.
– W ofercie posiadamy barwniki pochodzenia naturalnego oraz żywność o właściwościach barwiących pozwalające uzyskać intensywne kolory odporne na niskie pH oraz działanie wysokich temperatur. Podążając za trendem zgodnym z zasadą „clean label”, jesteśmy w stanie zaproponować przyjazne rozwiązanie dla większości aplikacji. Nasze składniki barwiące pochodzą z warzyw, owoców oraz innych roślin jadalnych. Gama oferowanych przez nas kolorów pozwala uzyskać apetycznie wyglądające produkty o żywych barwach. Klientom oferujemy m.in. koncentrat z marchwi, ekstrakt z czarnej marchwi, koncentrat z buraka, ze słodkich ziemniaków, ekstrakty ze spiruliny, szpinaku czy krokosza barwierskiego. Dla producentów, którzy chcą zastąpić biel tytanową mamy unikalne rozwiązanie – natywną skrobię ryżową. Partnerem firmy Hortimex, produkującym barwniki naturalne oraz żywność o właściwościach barwiących jest angielska firma Aromoss. Produkcja odbywa się w Niemczech, co zapewnia ciągłość oraz szybkość dostaw. Technolodzy mleczarstwa otrzymają stabilną barwę, kompletną dokumentację oraz wsparcie we wdrażaniu – podsumowuje Marek Dobosz, Menadżer Produktu w firmie Hortimex.