1. Aktualności
  2. Polska

Nowa Prezes spółdzielni Mleczwart (SM)

Źródło: Forum Mleczarskie
Autor: Janusz Górski
© mleczwart (sm)

Aneta Czurak została powołana na stanowisko Prezesa Zarządu spółdzielni Mleczwart (SM) w Wartkowicach w dniu 09.03.2017 r. Powierzono jej małą, ale dobrze zmodernizowaną mleczarnię, z tradycjami, z bardzo dobrą jakością mleka oraz zespołem doświadczonych pracowników.


Mleczarnia bazowała głównie na sprzedaży mleka przerzutowego oraz niewielkiej produkcji dla swoich dostawców. W ciągu trzech miesięcy zwiększyła produkcję o 100%, wprowadziła cztery nowe produkty na rynek – maślankę naturalną, serek twarogowy ze szczypiorkiem, ser feta oraz twaróg cukierniczy.
Zmieniła szatę graficzną produkowanego asortymentu, a także zwiększyła rynek handlowy zarówno detal, jak i horeca o 100%. Obecnie marzy o uruchomieniu linii do produkcji śmietany.
Pani Aneta posiada wyższe wykształcenie kierunkowe. Ukończyła studia o specjalności Technologia mleczarska na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, a wcześniej Technikum Mleczarskie w Łowiczu.
Oprócz wiedzy teoretycznej ma doświadczenie w pracy w dużych zakładach produkcji spożywczej jako Szef Produkcji – Technolog, w tym ponad sześcioletni staż pracy w mleczarni Łowicz (OSM) oraz trzyletnia praca w firmie Agros Nova w Łowiczu. W ostatniej pracy, w branży mięsnej, jako Dyrektor Zakładu odpowiedzialna była za uruchomienie linii do mrożenia mięsa, co zakończyło się sukcesem.
Jest osoba otwartą, komunikatywną, ciągle poszukuje nowych wyzwań oraz lubi pracę zespołową, w której bardzo dobrze się sprawdza.