1. Aktualności
  2. Polska

Mleko z klasą – nowa odsłona

Autor: Janusz Górski

Od 22 grudnia 2008 do 6 kwietnia 2009 trwa konkurs „Mleka z Klasą” pod nazwą Zabawa murowana! Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, które uczestniczą w programie „Mleko z Klasą”.

Aby wziąć w nim udział wystarczy skonstruować instalację przestrzenną z pustych kartoników oznaczonych logo „Mleka z Klasą”, następnie ją sfotografować – a zdjęcia przesłać pocztą elektroniczną na adres konkurs@mlekozklasa.pl. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!
 1 miejsce - każdy uczeń klasy otrzyma rower, nauczyciel - laptop, a w szkole, która zwycięży zorganizowana zostanie impreza plenerowa „Mleczny Piknik”
 2 miejsce - każdy uczeń klasy otrzyma MP4, nauczyciel aparat cyfrowy, szkoła otrzyma wyposażenie sali sportowej
 3 miejsce – każdy uczeń klasy otrzyma atrakcyjne gadżety „Mleko z Klasą”, nauczyciel iPod-a nano, szkoła otrzyma wyposażenie świetlicy
Edukacyjny program „Mleko z klasą” to wspólna inicjatywa polskich producentów mleka, Rady Promocji Zdrowego Żywienia Człowieka oraz firmy Tetra Pak. Celem programu jest stworzenie zdrowego nawyku codziennego picia mleka przez dzieci. Jest to doskonałe uzupełnienie programu „Szklanka Mleka” realizowanego przez Agencję Rynku Rolnego (ARR). Zadaniem programu „Mleko z klasą” jest zachęcenie dzieci do picia mleka poprzez zabawę i szereg aktywności - m.in. przez konkursy, zabawy i program edukacyjny. Na potrzeby „Mleka z klasą” metodycy stworzyli specjalną lekcję dla uczniów klas III i IV szkół podstawowych. Jej zadaniem jest pokazanie dzieciom, jak ważne jest picie mleka i spożywanie produktów mlecznych. Uczniowie są współtwórcami lekcji, bowiem daje ona możliwości aktywnego i kreatywnego uczestniczenia uczniów w tej lekcji-zabawie.