1. Aktualności
  2. Świat

Tetra Pak otwiera zakład w Indiach

Źródło: Forum Mleczarskie Biznes
Autor: Janusz Górski
© tetra pak

Inwestycja warta 120 mln € podniesie konkurencyjność firmy wobec producentów żywności w regionie. Zakład zlokalizowany jest w Chakan, blisko Pune i będzie zaopatrywać Południową oraz Południowo-Wschodnią Azję oraz Bliski Wschód.
Nowy zakład będzie wyposażony w najbardziej zaawansowane technologie do przerobu surowca opakowaniowego, produkcji samych opakowań, warsztat naprawczy maszyn napełniających, akademię edukacyjną. Oprócz tego nowe centrum będzie siedzibą działu badań i rozwoju oraz Centrum Innowacji z laboratorium, linii do pilotażowego pakowania i produkcji opakowania.


Prezes Tetra Pak Dennis Jönsson komentuje: - Tetra Pak rozpoczęła działalność w Indiach 26 lat temu z silną wiarą w potencjał rozwoju rynku. W 1997 roku otworzyliśmy pierwszą fabrykę w Indiach. Doceniamy i jesteśmy wdzięczni za zaufanie jakie przemysł mleczarski i napojowy pokładają w Tetra Pak. Dziś Indie znajdują się w czołówce rankingu najszybciej rozwijających się gospodarek świata.
Dyrektor Zarządzający Tetra Pak South Asia Kandarp Singh mówi: – Dziś młody hinduski konsument reprezentujący rosnącą warstwę średnią zmienia hinduski przemysł spożywczy w związku z popytem na produkty wytworzone z dbałością o bezpieczeństwo i wygodę.
Nowy zakład podwoi potencjał produkcyjny Tetra Pak do 8,5 mld opakowań rocznie z mozliwością rozwinięcia produkcji do 26 mld opakowań. W planie jest zdobycie certyfikatu Leadership in Energy and Environmental Design (LEED) Gold