1. Aktualności
  2. Polska

Chata Polska inauguruje akcję edukacyjną

Źródło: Forum Mleczarskie Handel
Autor: Janusz Górski
© chata polska
© chata polska

Pełnowartościowa, zróżnicowana dieta oraz jej znaczenie dla codziennego życia dzieci i dorosłych, to temat akcji Chata w zdrowie bogata! – realizowanej od czerwca 2013 r. we wszystkich sklepach Chaty Polskiej. Jej elementem są także zajęcia lekcyjne dla dzieci ze szkół podstawowych.
– Chata w zdrowie bogata! to akcja promująca zdrowe odżywianie. Skierowana jest do wszystkich klientów sklepów Chaty Polskiej, a w sposób szczególny do tych najmłodszych. Symbolem i wspólnym motywem łączącym działania składające się na akcję jest piramida żywieniowa. Wybraliśmy ją, ponieważ w sposób obrazowy, zrozumiały dla dorosłych jak i dla dzieci, ukazuje podstawowe zasady właściwej diety – mówi Teresa Sienkiewicz Dyrektor Generalny Chaty Polskiej – Poszczególne elementy piramidy żywieniowej dokładniej opisywane będą w sklepowych gazetkach Chaty Polskiej, co zapewni możliwe szerokie dotarcie z informacją do klientów i ich rodzin – dodaje. W sklepach znajdą się także plakaty mówiące o zasadach zdrowego żywienia.


Szczególnie ważnym elementem akcji Chata w zdrowie bogata! są planowane lekcje dla klas pierwszych i drugich, przeprowadzane w wybranych szkołach podstawowych. Scenariusz spotkań z dziećmi oparty będzie na podstawie przygotowanej specjalnie na potrzeby akcji książeczki edukacyjnej pt: O odważnym rycerzu Białku, złym smoku Fastfudzie i mądrej księżniczce Piramidce. Pod bajkowym pretekstem w książeczce przedstawiona została podstawowa wiedza na temat piramidy żywieniowej, a fragmenty tekstu przeplatane są tematycznymi zadaniami, kolorowankami i łamigłówkami, do samodzielnego wykonania przez dzieci. Uczestnicy szkolnych zdrowych lekcji otrzymają także drobne upominki od sponsorów akcji.
Książeczkę edukacyjną w wersji elektronicznej pobrać można ze strony internetowej akcji www.ChataPolska.pl/zdrowie. Tam również odnaleźć można inne cenne informacje o pełnowartościowej diecie, przygotowane we współpracy z konsultantem merytorycznym akcji, dyplomowaną dietetyk Moniką Frank z poradni MojDietetyk.pl.
Akcję Chata w zdrowie bogata! zainaugurowała konferencja prasowa w sklepie Chaty Polskiej w Skórzewie, na której obecne były także dzieci z pobliskiej szkoły podstawowej – laureaci zorganizowanego wcześniej konkursu plastycznego pt. Mój zdrowy posiłek. Patronat medialny nad akcją objęło pismo poświęcone zdrowemu odżywianiu się Food Forum. Sponsorami akcji są firmy Nordis, Maspex, Lubella i Danone.