1. Aktualności
  2. Świat

Tetra Pak osiąga sprzedaż 10,36 mld € za 2011 rok

Źródło: Forum Mleczarskie Handel
Autor: Janusz Górski
© fm

- Dzięki skoncentrowaniu się na rozwijaniu produktów i usług, które są odpowiedzią na przyszłe potrzeby naszych klientów, osiągnęliśmy wzrost pomimo niepewności gospodarczej - mówi Prezes i CEO w Tetra Pak Dennis Jönsson na targach Anuga Food Tec.
Tetra Pak, światowy lider w przetwórstwie żywności i rozwiązaniach opakowaniowych poprawił wyniki o 5% w stosunku do roku 2010. Rynek Central Europe wygenerował obrót w wysokości 1,1 mld €.


Dział Packaging Solutions osiągnął sprzedaż netto na poziomie 9,2 mld €, tj 3% więcej niż przed rokiem, dzięki silnemu popytowi generowanym przez rynki azjatyckie i amerykańskie.
Sprzedaż w dziale Processing Solutions wzrosła o 23% do 1,2 mld € dzięki rynkowi północnoamerykańskiemu, Chinom i Płd-Wsch. Azji.
W 2011 roku 2011 Tetra Pak dostarczył 167 mld opakowań dla 76 mld litrów mleka, soków, nektarów i innych produktów. W tym samym roku firma dostarczyła 520 maszyn pakujących.
W chwili obecnej Tetra Pak produkuje w 42 zakładach, posiada 15 centrów szkoleniowych, 9 zakładów składających maszyny oraz 11 centrów RD.