1. Aktualności
  2. Polska

Wal-Mart przejmie sklepy Real?

Źródło: wp.pl za Lebensmittel Zeitung
Autor: Janusz Górski

Do Polski wchodzi Wal-Mart, największa sieć supermarketów na świecie. Na początek Amerykanie mają przejąć kilkadziesiąt sklepów sieci Real - pisze niemieckie branżowe pismo Lebensmittel Zeitung.
Jak podaje gazeta, niemiecki koncern Metro Group szuka kupców na sieć swoich polskich hipermarketów Real. Pod młotek mają pójść wszystkie 54 sklepy. Nabywcą ma być amerykański gigant – Wal-Mart.
- Polskie biuro prasowe nie komentuje tej sprawy. Proszę o kontakt z niemiecką centralą naszej firmy - mówi Wirtualnej Polsce Agnieszka Łukiewicz-Stachera, rzecznik prasowy Reala w Polsce.


Z informacji, które wydostały się do mediów wynika, że Wal-Mart chce w Polsce rozpocząć ekspansję na rynek Europy Centralnej i Wschodniej. Amerykański koncern zazwyczaj wchodząc na nowy rynek, zaczyna właśnie od przejęć, a nie budowy własnej sieci sklepów. Dlatego według Lebensmittel Zeitung zainteresował się ofertą sprzedaży hipermarketów Real.
- Od lat zawsze na przełomie czerwca i lipca słyszę, że Wal-Mart wchodzi do Polski. Czy ta informacja to kolejna kaczka dziennikarska? Trudno stwierdzić - mówi Wirtualnej Polsce Andrzej Faliński z POHiD. - Z ich potencjałem organizacyjnym i finansowym jest to jednak jak najbardziej możliwe - dodaje.